YEREL Haber Girişi : 02 Eylül 2022 23:07

Yeni Kaymakamımız İlçemizde Göreve Başladı

12 Ağustos tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de Kocaeli’de 6 ilçenin kaymakamı değişti. Bu ilçelerden birisi de Kandıra oldu.

19 Eylül 2017’den bu yana Kandıra Kaymakamlığı görevini yürüten Mehmet Ünal’ın 20 Haziran 2022’de emekli olmasının ardından

yerine Fatsa kaymakamı Ömer Lütfi Yaran Kandıra kaymakamı olarak atandı. Kaymakam Ömer Lütfi Yaran 29 Ağustos pazartesi

günü itibariyle Kandıra’daki görevine başladı.

 

Ömer Lütfi YARAN Kimdir?

 

Kaymakamımız Ömer Lütfi YARAN, 09 Mayıs 1968 tarihinde Devrek’te doğdu. Ailesi aslen Trabzon ili Dernekpazarı ilçesindendir. İlk, orta ve lise eğitimini Devrek’te tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1991 yılında mezun olmuştur.

 

Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1994 yılında Çanakkale’de Kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Kaymakamımız Ömer Lütfi YARAN, Pehlivanköy, Şemdinli, Karaburun ve Oltu Kaymakamlığı; Yozgat Vali Yardımcılığı, Balıkesir Marmara Kaymakamlığı, Giresun Tirebolu Kaymakamlığı, Konya Ereğli Kaymakamlığı, İstanbul Avcılar Kaymakamlığı ve Ordu Fatsa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Kaymakamımız Ömer Lütfi YARAN, 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İlçemiz Kaymakamı olarak atanmıştır.

 

Tarih Öğretmeni Çiğdem YARAN ile evli ve iki erkek çocuk babası olan Kaymakamımızın yabancı dili İngilizcedir.