GÜNDEM Haber Girişi : 30 Ekim 2021 14:31

Video Haber : Kürşat Yılmaz Tahliye Oldu Kandıra'daki Babaevinde Mehter Takımı İle Karşılandı

2005 yılından bu yana suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle Kandıra F Tipi Cezaevinde yatan Kürşat Yılmaz, tahliye oldu.

2005 yılından bu yana suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle Kandıra F Tipi Cezaevinde yatan Kürşat Yılmaz, tahliye oldu. FETÖ'cü hakim ve savcıların kumpası ile tutuklandığı iddia edilen Giresun doğumlu ve yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Kürşat Yılmaz, tam 16 yılın ardından özgürlüğüne kavuştu.

GECE SAATLERİNDE...

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle yargılanan Yılmaz, son yapılan yargılamada 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış ve Yılmaz’ın içeride yattığı süre cezasından mahsup edilerek tahliyesine karar verilmişti. 16 yıldan bu yana cezaevinde yatan Yılmaz, bugün gün doğmadan serbest bırakıldı.

BABAEVİNDE MEHTER TAKIMI İLE KARŞILANDI

Tahliye olur olmaz Kandıra'da bulunan babasının mezarını ziyaret ederek Fatiha okuyan Kürşat Yılmaz mezarlık ziyaretinin ardından babaevine geçti. Evinin önünde kendisini mehter takımı ile karşılayan ailesi ve sevenleri kurban kestiler. Yorgun olduğu için müsade isteyen Kürşat Yılmaz dinlenmek üzere evine geçti.

Kürşat Yılmaz'ın tahliye olmasının ardından Twitter'da trendtopic listesinde ilk 10 da gündem oldu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ