GÜNCEL Haber Girişi : 19 Ekim 2022 15:11

Vali Yavuz, Kandıra muhtarlarını dinledi

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 19 Ekim Muhtarlar Günü arefesinde Kandıralı muhtarla bir araya geldi.

Vali Yavuz’un muhtar buluşmaları bu kez Kandıra’da devam etti. Kandıra Namazgah Kültür Merkezi’nde düzenlenen muhtarlar buluşmasına; Kandıra Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, il ve ilçe müdürleri, kurum yetkilileri, Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu Kandıra Şube Başkanı Mustafa Satılmış, Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel Horos ve Kandıra ilçe muhtarları katıldı. Geniş katılımlı toplantıda Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Tuğba Uğur, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda yapılan çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Kavuk “Düzensiz Göç ve Uyum” ve İl Emniyet Müdürlüğünden Komiser Yardımcısı Esra Yılmaz da “KADES ve UYUMA” projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Muhtarlardan mahallelerindeki ihtiyaç ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, muhtarların Muhtarlar Gününü de kutladı, başarılar diledi. Vali Yavuz, daha sonra Kandıralı muhtarlara başarı belgelerini ve hediyelerini takdim etti.