SPOR Düzenleme Tarihi : 15 Nisan 2022 17:30 Haber Girişi : 16 Nisan 2022 13:02

U11 Erkekler Serbest Güreş Şampiyonasında Yiğit EfeTekin Türkiye 3.sü Oldu

U11-U13 Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi.

U11 Erkekler Serbest Güreş Şampiyonasında Kandıra Akçakocabey Spor kulübü sporcusu
Yiğit EfeTekin Türkiye 3.sü Oldu

Afyonkarahisar’da 11 Nisan tarihinde start verilen şampiyona bugün yapılan final müsabakalarının ardından son buldu. 4 gün süren turnuvayı takip eden spor severler sporcuların kıran kırana mücadelelerine tanık oldu.

Şampiyonanın son gününde 38 kg, 48 kg, 52 kg ve 78 kilolarda final heyecanı yaşandı. Sıralamaya giren sporculara kulüplerinin antrenörleri tarafından madalyaları teslim edildi.

U11-U13 Erkekler Serbest Türkiye Şampiyonası’nda takımlarda şampiyon belli oldu

Şampiyona’da takım sıralamaları belli oldu. U11’de Bursa Yıldırım Belediyesi Sk 102 puan ile birinci olurken, Balıkesir Büyük Şehir Belediyesi SK 80 puan ile ikinci, Tokat Almus GSK ise 60 puan ile üçüncülük kürsüsünde yerini aldı. U13’te Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SK 112 puan ile şampiyon, Çorum Belediye Spor Kulübü 78 puan ile ikinci, İstanbul BJK ise 62 puan ile üçüncü oldu. Turnuvanın en teknik sporcusu Antalya Korkuteli Güreş Eğitim Merkezinden Arif Bulut, en centilmen antrenörü Afyon Afjet Spor Kulübü antrenörü Hakan Erdoğan oldu.

SON GÜN KÜRSÜYE ÇIKAN SPORCULAR

Serbest Stil

U11- 38 kg: 1. Batuhan Güneş, 2. Batuhan Bozdağan, 3. Taha Öztürk, EnesYasin Kalender

U11- 48 kg: 1. M. Halit Yıldız, 2. T. Yiğit İslamoğlu, 3. Abdullah Üren, M. Eren Yatak

U11- 52 kg: 1. Egehan Katrancı, 2. Muhammed Enes Güngör, 3. Mihrali Eren Demir, Sami Yüce

U11- 78 kg: 1. S. Musa Barışer, 2. Salih Aytekin, 3. M. Emir Ağıllı, Y. Efe Tekin

U13- 38 kg: 1.Osman Kaplan, 2. Muhsin Alp Kıvrak, 3. Adnan Osman, Osman Kazımoğlu

U13- 48 kg: 1. Fırat Bozca, 2. Ayberk Kabaktaş, 3. Yasin Ertürk, O. Taha Güney

U13- 52 kg: 1. Cemal Yğit Duru, 2. İsa Gürlek, 3. Emirhan Çayır, Talha Mert Özboyacı

U13- 78 kg: 1. A. Batın Koç, 2. Y. İslam Bakay, 3. Abdulsamet Atak, Adem Sarıkaya

 

Serbest Stil Tüm Sonuçlar

U11- 30 kg: 1. Hamza Çetin, 2. Andrei Dermanji, 3. Ahmet Can Karaaslan, Emre Berat Acıbadem

U11- 34 kg: 1. Mert Coşkun, 2. Abdullah Sarı, 3.Ali Rıza Alirıza, Doğukan Karakuş

U11- 38 kg: 1. Ali Gabibov, 2. O. Emir Çengel, 3. Musa Şahin, Metehan Karakuş

U11- 41 kg: 1. Bayram Kalın, 2. Osman Yıldız, 3. İbrahim Armutlu, Ömer Sait Duran

U11- 44 kg: 1. Recep Tayyip, 2. Ali Bakan, 3. Mert Naim Kayan, İsmet Emir Aybar

U11- 48 kg: 1. Orhan E. Taşcı, 2. M. Yusuf Yazıcı, 3. Hamza Özden, Yusuf Emre Alemdar

U11- 52 kg: 1. Sami Yusuf Pekedis, 2. Rahat Keleş, 3. Erdem Can Kaplan, Çınar Capas

U11- 57 kg: 1. Poyraz Bilgin, 2. Burak Çakmak, 3. Ufuk Yalçın, Çağrı Latif Doğru

U11- 62 kg: 1. Hamza Yakup Oran, 2. Emir Hamza Bolat, 3. Muhammed Can Kılıçaslan, Abdullah Efe Çelik

U11- 68 kg: 1. Metin Kenan Çalışkan, 2. Naim Yıldız, 3. Ömer Akyol, Alpaslan Geldi

U11- 78 kg: 1. Murat Beyazıt Kasımoğlu, Muhammet Emin Yönden, 3. Melih Çelik

U11-88 kg: 1. İlker Semih Gürbüz, 2. Ahmet Soysal, 3. Muhammet Ali Aytas, 4. Muhammet Emin Cerrahoğlu

 

U13- 30 kg: 1. Yusuf Eren Koçak, 2. Anas Ayanov, 3. Savaş Coşkun, Mert Taha Çakır

U13- 34 kg: 1. Arif Bulut, 2. M. Mustafa Alpar, 3. Emir Bozkurt, AKmed Israpilov

U13- 38 kg: 1. Doğan Sabaz, 2. Umar Kainov, 3. Barış Soylu, Osman Ege Özdemir

U13- 41 kg: 1. Ali Mustafa, 2. Muhammed Umut Güneş, 3. Necati Bozkurt, Aydıncan Gümüşdağ

U13- 44 kg: 1. Lyutfi Nassıgov, 2. İbrahim Balta, 3. Numan Ali Morgül, Volkan Yılmaz

U13- 48 kg: 1. Mert Can Alıcı, 2. Erol Lal, 3. Barış Temur, Umar Gurbanmagamedov

U13- 52 kg: 1. Salman Gimri, 2. Yunus Emre Bedirsoy, 3. Ahmet Kabataş, Murat C. Kahyaoğlu

U13- 57 kg: 1. Süleyman Cerit, 2. Oğuzhan Yıldırım, 3. Y. Can Yalçın, Yiğit Aktaş

U13- 62 kg: 1. Abdulaziz Sayro, 2. Yusuf Arasan, 3. Egehan Lütfü Pehlivan, Uğur Alp Tuzcu

U13- 68 kg: 1. Furkan Taş, 2. Göktuğ Dal, 3. Halil Adatepe, R. Emre Koparan

U13- 78 kg: 1. Ramazan Efe Mazlum, 2. Emrehan Özkan, 3. Nadim Efe Güler, Caner Çöl

U13- 88 kg: 1. Nedim Yasir Metin, 2. Yunus Doğruel, 3. Eyüp Emre Ayeş, Fatih Buğra Dede