GÜNCEL Haber Girişi : 09 Mart 2023 11:47

Selda Yavuz Hanımefendi afet bölgesinden gelen Kandıra'daki depremzedeleri ziyaret etti

Vali Seddar Yavuz deprem yaralarını sarmak üzere Kahramanmaraş bölgesinde görevini ifa ederken eşi Selda Yavuz Hanımefendi bugün de deprem bölgesinden ilimize gelen vatandaşları ziyaret ederek ihtiyaç ve durumlarını yerinde gördü. 

 

11 Hane ile Hemhal Olundu

 

Selda Yavuz Hanımefendi afet bölgesinden gelen depremzede vatandaşlarımızın yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek için Kandıra ilçemizde yakınlarının yanında veya evlerde misafir edilen 11 aileyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

 

Depremzede ailelere hanelerinde yapılan ziyaretlerde Kandıra Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran’ın eşi Çiğdem Yaran ve Kandıra İlçe Belediye Başkanı Adnan Turan’ın eşi Gülfem Turan, Selda Yavuz Hanımefendiye eşlik etti. 

 

Hanelerle hemhal olup, bir süre görüşerek acı ve hüzünlerine ortak olan Selda Yavuz Hanımefendi çocuklarla da yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi. 

 

Valiliğimiz koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere tüm Kocaelililerin seferber olduğuna değinen Selda Yavuz Hanımefendi, talep ve ihtiyaçları karşılama noktasında ne gerekirse yapılacağını belirterek emeği, katkısı ve desteği olan herkese teşekkür etti. 

 

Selda Yavuz Hanımefendi depremin ilk gününden bu yana ilimiz genelinde yakınlarının yanında veya evlerde misafir edilen depremzedelere yönelik ziyaretlerinde 95 aile ile hemhal olmuş, Vali Yavuz’un selamlarını iletip, talep ve ihtiyaçlara yönelik yardımlar yapılarak elbirliğiyle yaralar sarılmıştır.