YEREL Haber Girişi : 12 Mayıs 2022 17:31

KOCAELİ’DE İLK DEFA KANDIRA’DA UYGULANIYOR

Dünya üzerinde su kaynaklarının hızla tükendiği bugünlerde; temiz suyun bir noktadan başka bir noktaya güvenle taşınması çok önemlidir.

Dünya üzerinde su kaynaklarının hızla tükendiği bugünlerde; temiz suyun bir noktadan başka bir noktaya güvenle taşınması çok önemlidir. Yeni nesil O-PVC boruların üretim teknolojisi sayesinde kazandığı mekanik ve hidrolik özellikler uygulamada mekanikçiye, işletmede su ve kanalizasyon idarelerine, uzun ömrü ve sürdürülebilirliği sayesinde belediyelere avantaj sağlamaktadır.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İsu Genel müdürlüğü olarak su kaynaklarının korunması amacı ile gelişen teknolojiye ayak uydurarak Adıyaman,Malatya ve Kayseri Büyükşehir belediyeleri tarafından kullanılarak test edilen yeni nesil O-PVC borular ile Kandıra ilçemizde Hacımazlı mahallemizin sağlıklı altyapıya kavuşabilmesi için çalışıyoruz.

3950 METRE YENİ ŞEBEKE YAPILACAK

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İsu Genel müdürlüğü sorumluluk sahası içerisinde bulunan Hacımazlı mahallemizde geçtiğimiz dönem yapılan doğalgaz altyapı çalışması sonrası Kandıra şube müdürlüğü ekiplerince üstyapı çalışmaları yapılmadan önce içmesuyu şebeke yenileme çalışmalarına başlanılmış olup yeni nesil 110 mm O-PVC boru kullanılarak 2200 metre şebeke imalatı ve 750 metre DF boru kullanılarak ana isale hattı yapımına başlandı. Yaklaşık iki ay gibi bir süre içerisinde Hacımazlı mahallesindeki tüm şebeke ve abone hatları yenilenerek bölgede yaşanan içmesuyu sorunlarının önüne geçilecektir.