GÜNCEL Düzenleme Tarihi : 23 Aralık 2020 16:09 Haber Girişi : 23 Aralık 2020 16:19

Kocaeli'de 48 Saat Su Kesintisi Uygulanacak

İSU Genel Müdürlüğü Kocaeli’de 48 saat sürecek kesintisiyle ilgili bugün çok önemli bir basın toplantısı düzenledi.

İSU Genel Müdürlüğü Kocaeli’de 48 saat sürecek kesintisiyle ilgili bugün çok önemli bir basın toplantısı düzenledi.

GENEL MÜDÜR AÇIKLAMAYI YAPTI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSU Genel Müdürlüğünde
TCDD hat çalışmaları kapsamında yapılacak içme suyu ana isale hattı güzergah değişikliği ile alakalı Siu Genel Müdürü Ali Sağlık basın açıklaması gerçekleştirdi.

İHTİYAÇ DOĞDU

Konuyla ilgili bilgileri aktaran İSU Genel Müdürü Ali Sağlık şunları söyledi: “ Gebze- Köseköy  arası demir yolu hat ihtiyacı doğdu. Bu ihtiyaç mevcut durumdan iki hat ile hızlı tren ekspres trenler iki peronla hizmet vermekte. Ancak büyük bir potansiyeli bulunan hatta 2 peron yetmemesi 3. Ve 4. Perona ihtiyacı doğurdu.

TAŞIMASI İSTENDİ

3.ve 4. peron Yuvacık’tan gelen ana isale hattı üzerinden geçmesi sebebiyle ulaştırma bakanlığı tren hattı altındaki su hattının taşınması istendi. Bizde bir kesinti kararı almak mecburiyetinde kaldık.

48 SAATLİK KESİNTİ

Su kesintisi 28 Aralık saat 23:00 itibariyle su kesintisi başlayacak ve 30 Aralık saat 23.00'a kadar, kesinti 48 saat sürecek. Bu kesintinin 22 saati su hattının doldurulup boşaltılması 26 saati bağlantı çalışmalarına ayrılacak.

YÜZDE 80 ETKİLENECEK
Yuvacık barajından su alan tüm ilçeleri etkileyecek. Yani KANDIRA hariç tüm ilçeleri etkileyen bir kesintiye sebep olacak. Kocaeli'nin yüzde 80'ni
etkilenecek bu kesintiden.

ÖZÜR DİLERİM
Tüm Kocaelililerden böyle can sıkıcı bir konuyla karşı karşıya bırakmak zorunda kaldığımız için özür dilerim ancak peronların yapılıp bitirilmesi
gerekiyor.