TÜRKİYE Haber Girişi : 22 Ocak 2023 13:36

Kandıralı Simitçi Erkan'dan Kimsesiz Çocuklara Yardım

Simitçilik yaparak geçimini sağlayan Kandıralı Erkan Ayhan, Hatay'ın Suriye sınırında bulunan mahallede yaşayan öksüz ve yetim çocuklara  yardımı gerçekleştirdi.

Kandıra Şifa Sağlık Kabini

Kandıralı Erkan Ayhan Kocaeli’de simitçilik yapıyor ve sattığı simitlerden kazandığı para ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyor , geçtiğimiz günlerde simitçi Erkan Hatay’ın Suriye sınırında bulunan mahalledeki çocuklara yardımda bulundu. Ayhan, Almanya’dan bazı gurbetçiler ve Ulu Kayın Yardımlaşma Derneği’nin de destekleri ile Altınözü ilçesine bağlı Bohşin Mahallesi'ndeki öksüz ve yetim çocuklara mont, bot ve kıyafet yardımında bulundu.

Ayhan, yardımlar ile ilgili olarak, “Suriye sınırı Bohşin hudut köylerinde yüzlerce öksüz, yetimin bot ve mont dağıtımını yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Ulu Kayın Yardımlaşma Derneği'ne Almanya’daki arkadaşlara katkılarından dolayı teşekkür ederim. Satmış olduğum simit parası ile sadece 5 bot ve mont alabildim. 'Bismillah' dedik yüzlerce bot ve mont oldu. Rabbim hayırseverlerden razı olsun” dedi.