SİYASET Haber Girişi : 16 Mart 2023 11:29

Kandıralı Hüseyin Öz Milletvekili Aday Adayı Oldu

AK Parti’de çeşitli kademelerde görev yapan Hüseyin Öz, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. 1973 yılında Kandıra’da doğan Öz, evli ve 6 çocuk babası. Ticaretle ilgilenen Öz, 2004-2009 yılları arasında AK Parti Mehmet Ali Paşa Mahalle Başkanlığı görevinde bulundu. Teşkilatın çeşitli kademelerinde görev aldı. TÜMSİAD’ın kurucularından olan Öz, İZKANDER’de 2 dönem başkanlık yaptı. Özsanat Galerisinin sahibi olan Öz, KOSİD başkanlığını yürütüyor.

Aday Adaylık başvurusunu sosyal medya hesabından duyuran Hüseyin Öz yaptığı paylaşımda ;

"TÜRKİYE İÇİN HEMEN ŞİMDİ!

Kıymetli dostlarım, hemşehrilerim, dava arkadaşlarım… 

Bu şehirde doğan, çocukluğundan bu güne acısını, tatlısını bu şehirde yaşayan, sivil toplum hayatı ile 

yine ömrünü bu şehre ve şehir insanına değer üretmeye adayan, kökleri bu şehrin mayası kadar eski bir mirasın bir parçası olma bilinci ve birikimiyle; şehrimiz için, Sn. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonunun inşası için, kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerinde görev alma şerefini yaşadığım AK davamızın bir neferi olarak önümüzdeki genel seçimlerde hizmet aşkı ile elimizi taşın altına koyarak Kocaeli milletvekili aday adaylığı başvurumuzu yapmış bulunmaktayız.

Umudumuz Kocaeli içindir. Umudumuz Türkiye Yüzyılı’nın inşasıdır.

Derdimiz de sevdamız da kavgamız da şehrimiz ve ülkemizdir. Tüm dostlarımıza, hemşehrilerimize, 

dava arkadaşlarımıza selam eder; birlik ve beraberlik içerisinde gönüller yaparak mutlu bir Türkiye Yüzyılı’na kardeşçe uyanmak dileği ile 2023 genel seçim sürecinin ve sonucunun şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlara kapı açmasını temenni ederim. 

Yine bu vizyon ve misyonla aday adaylığı başvurusunda bulunan tüm dava arkadaşlarımızı ve hemşehrilerimizi de ortak derdimizin ve paydamızın şehrimiz ve ülkemizin mutlu ve güzel yarınları 

olduğu bilinciyle tebrik eder, hayırlara vesile olmasını temenni ederim" dedi.

 

HÜSEYİN ÖZ KİMDİR?

1973 Kandıra doğumlu, evli ve 6 çocuk babası. Uzun yıllar serbest ticaretle ilgilendi. Kamu kuruluşlarında resmi görevlerde bulundu. 2004-2009 yılları arasında AK Parti Mehmet Ali Paşa Mahalle Başkanlı görevinde bulundu. Teşkilatın çeşitli kademelerinde görev aldı. TÜMSİAD’ın kurucuları arasında yer aldı. İZKANDER’de 2 dönem başkanlık yaptı. 2019 yılında Ak Parti İzmit İlçe Başkan Adayı oldu. ÖZSANAT GALERİ adında bir sanat galerisinin sahibi ve hali hazırda işletmeciliğini yapıyor. Şu anda Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüler Derneği (KOSİD)başkanlığı görevini yürütüyor.