YEREL Haber Girişi : 25 Aralık 2022 09:10

Kandıra yolunun 6 kilometresi daha bitti

İzmit-Kandıra yolunda açılan 7 kilometrelik iki varyantın ardından Çubuklubala-Gölkent varyantı da tamamlandı. 6 kilometrelik yeni yolda 26 Aralık Pazartesi günü itibariyle belli noktalarında trafik akışı başlayacak, aralık ayı sonunda ise tamamen trafiğe açılacak.

Kandıra Şifa Sağlık Kabini

Kandıra yolunda yıllardır yaşanan trafik sorunun çözmek ve yolu daha güvenli hale getirmek amacı ile hazırlanan Kandıra-İzmit Duble Yol Projesinde açılması planlanan 6 kilometrelik bölüm de sona gelindi. Yeni yıl itibariyle tamamen trafiğe açılacak olan Çubuklubala ve Gölkent Kavşağındaki 6 kilometrelik bölümün bazı noktalarına 26 Aralık Pazartesi günü itibariyle trafiğin verilmesi planlanıyor. 6 kilometrelik alanda çevre düzenlemesi ise görülmeye değer bir güzellikte oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından 2021 yılının başında çalışmaları başlayan İzmit-Kandıra yolunda ilk olarak Kandıra Cezaevi arkası ve Çubukluosmaniye-Çubuklubala varyantları ulaşıma açıldı. Toplam 7 kilometrelik iki varyantın açılışından sonra sıra Çubuklubala-Gölkent varyantının açılışına geldi. Yaz aylarında hummalı bir çalışmanın yapıldığı bölgede yol tamamlandı ve çevre düzenlemeleri yapıldı.