YEREL Düzenleme Tarihi : 11 Kasım 2020 16:53 Haber Girişi : 11 Kasım 2020 16:56

Kandıra'nın Muhtarları Örnek Olmaya Devam Ediyor

Birlik olarak nelerin başarılabileceğinin ve birlik olunca neler yapılabildiğinin en güzel örneğini Kocaelinin Kandıra ilçesinde görmeniz mümkün.

KANDIRALI MUHTARLAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR

 

 

Birlik olarak nelerin başarılabileceğinin ve birlik olunca neler yapılabildiğinin en güzel örneğini Kocaelinin Kandıra ilçesinde görmeniz mümkün.

 

Geçtiğimiz aylarda Kandırada bir mahalle muhtarının her şeyi devletten beklememek lazım sloganı ile başlattığı dayanışma örneği sonrası ilçedeki bir başka mahalle muhtarı birlik olunca işlerimiz hem bereketli oluyor hemde Rabbim kolaylıklar veriyor diyerek mahalle sakinlerinin el işçiliği ile eski atıl durumdaki köy pınarları yeniden şırıl şırıl akmaya başladı.

Kandıra Ağaçağıl mahallesi muhtarı Mehmet Şentürk malzeme desteğini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık işleri daire başkanlığından, ekipman ve makina desteğini Kandıra İsu şube müdürlüğü ve Kandıra Belediyesinden tedarik ederek emektar mahalle sakinlerinin işçiliğin tamamını üstlenmesi sonucu yıllardır atıl bir vaziyette duran eski köy pınarını yeniden canlandırdılar. Ağaçağıl mahalle muhtarı Mehmet Şentürk yapılan bu hizmeti sosyal medya hesabından “ birlik olunca işlerimiz hem bereketli oluyor hemde Rabbim kolaylık veriyor. Ağaçağıl mahallemizde atıl vaziyetteki köy pınarımız nihayet kullanıma hazır hale geldi. İşçiliğin tamamı köyümüz emektarlarınca karşılanan imalata malzeme desteği Büyükşehir belediyemiz Muhtarlık işleri dairemizden, ayrıca makine ve diğer ekipman takviyesi de İSU Kandıra işletmemiz ile Kandıra Belediyemizden. Allah Devletimize zeval vermesin. Emeği geçen herkesten Allah Razı olsun” dedi.

Kandıralı muhtarların ve köy sakinlerinin yapmış oldukları bu çalışmalar Türkiye’ye örnek oluyor. Yapılan bu çalışmaları görenler muhtarları takdir ediyorlar. Henry Ford’unda dediği gibi Bir araya gelmek başlangıçtır bir arada durabilmek ilerlemedir birlikte çalışmak başarıdır.