SİYASET Haber Girişi : 14 Mart 2023 11:57

Kandıra’nın Efe’sine Vekillik Yakışır

Efe  kelime anlamı olarak Batı Anadolu köy yiğidi,zeybek topluluklarının başkanına verilen bir  isimdir . Halk arasında ise ağabey anlamında kullanılır.İşte isminin tamda hakkını veren bir kişi olan İbrahim Efe Kandıra kökenli Tavşantepe doğumlu bir genç. Şimdi size bu gencin hayat hikayesinden kısaca bahsedelim ve haberimize öyle devam edelim.

 

Aslen Kandıra’lı olan 06.03.1976  İzmit doğumlu İbrahim Efe’yi tanımayanımız çok azdır herhalde. Kendisi Tavşantepe muhtarı olarak görev yapmaktadır Ak partiye yakınlığı sebebi ile İzmit Belediyesindeki işine 2019 yılında haksız bir şekilde son verilen İbrahim Efe Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde göreve başlamış ve o tarihten bu yana bu görevine devam etmektedir. Kandıra’lıların çoğunlukta yaşadığı Tavşantepe mahallesinde başarılı çalışmalara imza atan Muhtar Efe mahalle sakinleri tarafından sevilen ve sayılan bir kişi, mahalle sakinlerinin dışında elinden gelen bir imkan varsa herkesin yardımına koşan birisidir İbrahim Efe.

 

İbrahim Efe’nin yardımlarını saymaya kalksak bu haberi bitiremeyiz ama bir kaç örnek vermek adına  Örneğin Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve araştırma Hastanesinde evladınız müşahede odasında günlerdir tedavi görüyor ve evladınıza bir oda ayarlamak için çalmadığınız kapı kalmadığında bir gece yarısı sizi telefonla birisi arıyor ve üniversitenin hocaları ile görüşerek size yardımcı olmaya çalışıyor yada bir öğrenciniz staj için yer bulamıyor  birisi sizi arıyor , yönlendiriyor işinizi çözmek için uğraşıyor ve buna benzer bir sürü örnek var.Siz bu kişinin seçmeni değilsiniz sizden bir beklentisi yok ama sizin için elinden geleni yapmaya gayret ediyor. Şimdi  hiçbir beklentisi olmayan bu adam bir yola çıkmaya karar veriyor elindeki kısıtlı imkanlarla birşeyler yapmak isteyen bu kişi Milletvekili olmak ve halkı için bütün imkanları kullanarak çalışmak istiyor.

                                                          

Bu günlerde İbrahim Efe Ak Parti Kocaeli Milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusu yapacak, hep demiyormuyuz Kandıra’dan neden bir milletvekilimiz yok diye, işte şimdi tam zamanı Kandıralılar olarak İbrahim Efe’ye çıktığı bu yolda destek olmak ve onun seçilebilecek bir sırada listede yer alması için elimizden ne geliyorsa yapma sırası şimdi bizde hep destek tam destek. Çıktığı bu kutlu yolda İbrahim Efe’ye başarılar diliyoruz ve biliyoruz ki İbrahim Efe’ye vekillik çok yakışacak.

 

İBRAHİM EFE                                                                                                                               

06.03.1976 İZMİT Doğumlu.

Evli ve 2 Çocuk Babası.

İlkokulu Mimar Sinan, Ortaokul ve Liseyi İzmit İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 2021 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Bölümünden Mezun Oldu.

1996 -1997 yılları arasında askerlik görevini yaptı.

1998 Yılında Özdilek Avm ‘de işçilik hayatına başladı.

2000 yılında Bekirpaşa Belediyesi’nde işçilik hayatına devam etti.

2014 yerel seçimlerinde Aday olduğu Tavşantepe Mahallesinde Mahalle sakinlerinin Yüksek teveccühü ile Muhtar olarak seçildi.

2014-2019 yıllarında Muhtarlık görevini ifa ettiği süre içerisinde AK Parti İzmit İlçe Tavşantepe mahalle yönetiminde görev aldı.

2019 Yerel Seçimlerinde Tek aday olarak girdiği seçimde 2.Dönem Muhtarlık görevine devam etmekte. 

2014-2019 Yılları arasında Türkiye Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcılığı,

2015-2019 yılları arasında İzmit Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği,

2020 – 2022 Tavşantepe Spor Kulübü Onursal Başkanlığı

2019-2021 yılları arasında Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı görevine seçildi.