YEREL Haber Girişi : 04 Haziran 2022 10:41

Kandıra'da Seçim Heyecanı

 

 

5 Haziran Pazar günü Türkiye genelinde ara seçimler yapılacak. Bu seçimlerde ilçemizde de iki mahallede muhtar, bir mahallede de muhtar azaları (ihtiyar heyeti) için seçim yapılacak.

 

Kandıra Cebeci mahallesi ve Sarnıçlar’da iki koltuk için toplamda 9 muhtar adayı yarışacak. Pınarlı’da ise, 8 kişilik ihtiyar heyeti yenilenecek. Pazar günü 08.00-17.00 saatleri arasındaki seçimde toplamda 1 bin 151 seçmen oy kullanacak.

 

CEBECİ’DE 5 ADAY, 480 SEÇMEN

Gürkan Durmuş’un görevinden istifa etmesiyle boşalan Kandıra Cebeci’de pazar günü 5 aday yarışacak. Kandıra’nın sahil beldesi Cebeci’deki seçimde 480 seçmenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Faruk Çoruh, Engin Çelik, Gürsoy Çakar, Ramazan Bayrak ve Mustafa Çakır muhtar adayı olarak yarışacak. Vatandaşlar oylarını Cebeci İlkokulu’na konulacak 2 sandıkta kullanacak.

 

SARNIÇLAR’DA 4 ADAY, 318 SEÇMEN

Kandıra Sarnıçlar muhtarı Recep Çalık’ın geçirdiği trafik kazasında vefatı nedeniyle boşalan muhtarlık için pazar günü 4 aday yarışacak. 318 seçmen, köy binasına konulacak 2 sandıkta oylarını kullanacak. Sarnıçlar Muhtarlığı için Zeynel Bayrakdar, Şadi Zeyran, Sertet Şengül ve Recep Özaydın seçmenlerin oylarına talip olacak.

 

PINARLI’DA YENİ AZALAR SEÇİLECEK

Pazar günü seçim heyecanının yaşanacağı bir başka yer Kandıra’nın Pınarlı Mahallesi olacak. Hüseyin Gün’ün muhtarlığı sürdürdüğü bu mahallede, ihtiyar heyeti yenilenecek. Geçtiğimiz aylarda Pınarlı Mahalle Muhtarı Hüseyin Gün’ün üç asil azası Recep Kılıç, Cemal Orak ve Nail Bayrak hastalık ve yeterli hizmet verememe gerekçesiyle görevlerinden istifa etti. Yedekteki isimler de görev kabul etmedi. Bunun üzerine seçim kararı alındı. 5 Haziran Pazar günü 353 seçmenin oylarıyla Pınarlı’da 8 yeni ihtiyar heyeti üyesi seçimle belirlenecek.