EĞİTİM Haber Girişi : 06 Haziran 2022 22:41

Kandıra'da 8 Okulun Müdürleri Değişecek

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü önemli duyuruyu geçtiğimiz günlerde yaptı. Kocaeli’de 102 okul müdürü değişecek. Listeye göre Kandıra'da 8 okulun müdürü değişecek.

 

Kocaeli il milli eğitim müdürlüğü tarafından Kocaeli’de 4 ve 8 yıllık görev süresini tamamlayan kurum müdürlüklerinde değişiklikler yapılacağı kamuoyuna duyuruldu.

 

4 YILINI DOLDURANLAR DEVAM DA EDEBİLİR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre Kocaeli’de 102 okulda müdür değişikliği yapılacak. Görevlerinde 8 yılı dolduran müdürler yeni kurumlara geçiş yapacak. 4 görev yılı süresini dolduran müdürlerle ilgili yeniden değerlendirmeler yapılacak. Yani bu 102 okul içerisinde yer alan 4 yılını doldurmuş okul müdürleri görev yerlerinde devam da edebilir.

 

MÜDÜR YARDIMCILARI DA

Aynı durum başmüdür yardımcıları ve müdür yardımcılarında da yaşanacak. Yayınlayan listeye göre 11 başmüdür yardımcısı ile 372 müdür yardımcısı değişecek.

ATAMALAR YAPILACAK

Okul müdürleri ve müdür yardımcılarının yeni görevlendirmeleri önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleştirilecek. Öte yandan temmuz ayının sonlarına doğru yapılacak 102 okul müdürü atamasının ardından boşta kalan okullara da müdür atamaları yapılacak. Müdür adayları daha önceden girdikleri sınavlar ve puantajlarıyla görevlendirilecek. Tüm okul müdürlerinin en geç ağustos ayının sonuna kadar atanması bekleniyor.

KANDIRA'DA MÜDÜRLERİN DEĞİŞECEĞİ OKULLAR

Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kırkarmut Şehit Er Ahsen Budak İlkokulu

Akçaova Ortaokulu

Şehit Yavuz Sonat Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kocakaymaz Yunus Emre İlkokulu

Adalet Anaokulu

AKV Ballar İlkokulu 

Çamkonak İlkokulu