YEREL Haber Girişi : 17 Kasım 2022 09:34

Kandıra Belediyesi yeni binasına geçti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Kandıra Belediyesi’nin yeni hizmet binasına belediyenin tüm birimleri taşındı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Kandıra Belediyesi’nin yeni hizmet binasına belediyenin tüm birimleri taşındı. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın da makamını taşıması ile artık Kandıra’da belediye hizmetlerinin tamamı aynı noktada modern bir binada verilmeye başladı.

Türkiye’nin kurulan ilk belediyelerinden biri olan Kandıra Belediyesi, en modern belediye binasına kavuştu. Akıllı bina olarak inşa edilen ve tüm maliyeti Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan hizmet binasında önceki gün tüm birimler hizmet vermeye başladı. Eylül ayından itibaren yeni binada alt yapısı tamamlanan birimler taşınmaya başlamıştı. Özellikle Belsis sisteminde sıkıntı çıkmaması için birimleri tek tek taşıma kararı alan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan da önceki gün yeni makamına geçerek taşınma sürecini tamamladı.

 

ADNAN TURAN- Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, yeni hizmet binasında hafta başı işe başladı. Yeni makamına oturan Turan, yeni binada daha kaliteli ve iyi hizmet edeceklerine inandığını kaydetti.

 

BİRİMLER TEK TEK TAŞINDI

Kandıra halkına daha iyi koşullarda ve tüm birimlerin bir arada olduğu hizmet verilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tüm maliyeti üstlenerek yeni belediye binası için 2019 yılında inşaata başladı. 62 milyona mal olan hizmet binasına taşınma çalışmaları eylül ayında başladı. Belediyelerin kullandığı ağ sistemi olan Belsis’in kurulduğu birimler tek tek taşındı. Sistemin arıza vermemesi ve vatandaşın hizmet almasında kesinti yaşanmaması için tüm sistem her birinde denendi ve denemelerde sorun çıkmayan birimlerin tek tek taşınma işlemi yapıldı. En son başkanlık makamı da önceki gün yeni binaya geçti.

 

BİRİMLERDE HİZMET BAŞLADI- Kandıra Belediyesinin yeni binasında birimler vatandaşa hizmet etmeye başladı. Geniş ve ferah ortama sahip olan yeni binadan vatandaşlar da memnun.

 

HİZMET ALMAK ÇOK KOLAY

Zemin artı üç kattan oluşan binanın zemin altında yapılan iki katında ise toplam 190 araçlık otopark bulunuyor. Yeni binaya taşınan 16 birim ilk kez bir arada hizmete başladı. Bina vatandaşların hizmete en kolay şekilde ulaşmasını sağlayacak şekilde tasarlandı. Binada tüm ofisler şeffaf ve müdürlüklerin girişlerinde kapı bulunmamakta. Vatandaşlar çalışanlara ulaşmak için kapıda beklemeyecek ve refakatçiler eşliğinde hizmetlerini alacakları müdürlüklere çıkacak. Yapımında yerli malzemenin kullanıldığı Kandıra Belediyesi hizmet binası tamamen akıllı bina olarak inşa edildi. İklimlendirme sistemi otomatik olduğu için maliyetleri de düşüren bir yapı oldu.

 

GİRİŞTE DANIŞMA- Kandıra Belediyesi’nin yeni binasının girişinde bulunan danışma ile artık vatandaşlar gidecekleri birime daha rahat ulaşabilecek. Belediyeye gelen vatandaşa danışmadaki personel yardımcı olarak gideceği birime götürülüyor.

 

BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ DE BURADA

Kandıra Belediyesi’nin tüm birimlerinin taşındığı yeni binada Büyükşehir Belediyesinin de iki önemli hizmeti yer alacak. Henüz taşınma işlemleri tamamlanmayan Kandıra İSU Şube Müdürlüğü yakında belediye binanın alt katında hizmete başlayacak. İSU dışında Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanlığı Çiftçi Danışma Ofisi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kent Kart Ofisi de hizmet verecek. Birimlerin kurulması ile birlikte çiftçiler ve ihtiyaç sahipleri kent kart ile çiftçilere verilen desteklemelerle ilgili Büyükşehir’in ana binasına gelmeden başvurusunu yapacak.

 

YENİ BİNA ÇOK BÜYÜK- Kandıra Belediyesi’nin içinde bulunduğu hizmet binasının eski oluşu ve hizmet birimlerinin farklı yerlerde olması nedeniyle yaşanan sıkıntılar yeni bina ile ortadan kalkacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yeni binada 16 birim birlikte hizmet etmeye başladı.

 

KENT MEYDANI HAZIR

Kandıra’nın yeni belediye binasının önü Kandıra’nın en büyük sıkıntılarından biri olan tören alanı sıkıntısının da çözümü için kullanılacak. Yeni belediye binasının önünde bulunan 3 dönümlük arazi kent meydanı olarak düzenlendi ve bundan sonra resmi törenler bu alanda yapılacak. Resmi törenler dışında kentteki diğer etkinlikler de bu alanda yapılabilecek.

 

YENİ MAKAM ODASI- Kandıra Belediyesinin yeni hizmet binasında belediye başkanı için hazırlanan makam odası gösterişten uzak, sade mobilyalarla donatıldı. Makam odasında eksik olan bayraklar ve tablolar da dün itibariyle getirildi.

HABER: ÖZGÜR KOCAELİ