GÜNCEL Haber Girişi : 28 Haziran 2021 16:45

İHH Kandıra Şube Başkanı Muhammet Buruş ; Kurbanla Hatırla

İHH İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kandıra Şube Başkanı Muhammet Buruş şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

İHH İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kandıra Şube Başkanı Muhammet Buruş şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

İHH Kandıra Şube Başkanı Muhammet Buruş, İHH’nın Kurban Bayram ile ilgili gerçekleştireceği projeleri anlattı. İHH 29 yılın verdiği tecrübe ile Kurban Bayramı’nda 65 ülkede 5 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Buruş tarafından yapılan açıklamada hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için ‘Kurbanla Hatırla’ sloganıyla Türkiye ile birlikte 65 ülkede yola çıktıklarını belirtti. Bu yıl İHH’nın 5 milyon kişiye ulaşmayı hedeflediğinin altını çizen Buruş;Kocaeli’nin bu yılki kurban bedeli yurtiçi ve yurtdışı bedelinin bin 200 lira olduğunu ifade etti.

BAYRAMLIK HEDİYESİ

İHH, bayramda yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları da sevindirecek. İHH Kocaeli çocukları sevindirmek ve bayram sevincini yaşamaları için hayırseverlerin destekleri ile Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da ‘bayramlık’ hediye edecek. Türkiye dahil 30 ülkede binlerce yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunacağız. Vatandaşlar dilerse 150 lira karşılığında bir çocuğun bayram etmesine vesile olabilecek. Bağışçılara her türlü mecradan bağış yapmak imkanı tanıyoruz. Bağışçılarımız bizlerle iletişim kurarak detaylı bilgi alabilir.”

Kurban Bedelimiz: 1200 TL.

Online bağış: bagis.ihhkocaeli.org.tr