VEFAT Haber Girişi : 08 Şubat 2022 22:00

Hüdaverdi Bitik vefat etti

Milli Görüş ve AK Parti siyasetinin tanınmış simalarından, AK Parti Kandıra eski ilçe kadın kolları başkanı Fatma Bitik’in eşi Hüdaverdi Bitik hayata gözlerini yumdu

Milli Görüş ve AK Parti siyasetinin tanınmış simalarından, AK Parti Kandıra eski ilçe kadın kolları başkanı Fatma Bitik’in eşi Hüdaverdi Bitik hayata gözlerini yumdu.

Tarım kredi kooperatifinde bir dönem müdürlük de yapan Hüdaverdi Bitik, 1995 seçimlerinde Refah Partisi'nden, 1999 seçimlerinde ise Fazilet Partisi'nden milletvekili adayı ve aday adayı olmuştu. 1999 yılında yani Osman Pepe, Şevket Kazan ve Mehmet Batuk'un milletvekili seçildikleri seçimde listenin 7. Sırasından aday gösterilmişti.

 

BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

MGV Kandıra kurucularından olan Hüdaverdi Bitik, AK Parti’de de 2009 yılında Kandıra Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Uzun süredir şeker rahatsızlığı bulunan Bitik’in cenazesi yarın (Çarşamba) İzmit Bekirdere Üçyol’da Mevlana Kültür Merkezinin hemen yanında bulunan Fatih Camiinden öğle namazını takiben kılınacak cenaze namazının ardından Kandıra Elmacık Mahallesi Sarıoğlu mevkiindeki köy mezarlığında toprağa verilecek.

Kandıra Burada olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi, akrabaları ve sevenlerine başsağlığı dileriz.