EKONOMİ Haber Girişi : 10 Eylül 2021 15:33

Harçlıklara zam lazım! İşte Kocaeli’de kantin fiyatları

Kocaeli Bakkallar, Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası, 2021-2022 eğitim öğretim yılının kantin fiyatlarını belirledi

Kocaeli Bakkallar, Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası, 2021 – 2022 eğitim öğretim yılının yüz yüze eğitimle başlamasının ardından yeni kantin tavan satış fiyatları belirlendi. Kocaeli Bakkallar, Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük ve Kantincilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Şahin gerçekleştirdikleri toplantı sonrası yeni listeyi açıkladılar. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Bakkallar, Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Kantincilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Şahin, yapılan zamlarla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Şahin’in açıklamaları:

 

18 AYIN ÜZERİNE GELEN FİYATLAR

“Fiyatların yükselmesinde öğrencilerin haklı olduğu noktalar var çünkü ailelerinin kendilerine verdikleri bir harçlık var. Bununla beraber öğrenciler ellerindeki harçlıkla en iyi ürünü almaya çalışıyorlar ama 18 ay gibi bir süre zarfı içerisinde okullarımıza bağlı olarak kantinlerimiz de kapalı kaldı. Biz okullar kapandığı zaman kaşarın kilosunu 22 liraydı şuanda ise 46 lira, yani iki katı artmış bir fiyattan söz ediyoruz. Bu artışlara istinaden öğrenci 18 ay önce ki fiyatlarda kaldığı için çok pahalı diyor ve buna da hakkı var. Veli o dönemde 5 lira veriyordu, yetiyordu ama şimdi 10 lira verse yettiremez. Öğrenci bizim öğrencimiz, veli bizim velimiz. İki taradı mağdur etmemek için elimizden geleni yaptık.

TAVAN FİYATLAR AÇIKLANDI

Kocaeli Bakkallar, Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası, 2021-2022 eğitim öğretim yılının tavan kantin fiyatlarını belirledi. Çok geniş bir ürün listesi hazırlayan kantincilerin listesinde pizzadan et dönere, taze sıkılmış meyve suyundan tavuklu yemek çeşitlerine kadar birçok ürün yer alıyor.

İşte kantin fiyat listesi:

Haber:enkocaeli.com