SİYASET Haber Girişi : 02 Haziran 2022 11:59

Habertürk’te yazdılar: “Hurşit Güneş neden cumhurbaşkanı adayı olarak düşünülmüyor?

Habertürk Gazetesinin köşe yazarlarından Sevilay Yılman önceki günkü köşe yazısında CHP’nin cumhurbaşkanı adaylarını kaleme aldı. Yılman’ın önerdiği iki isimden biri Prof. Dr. Hurşit Güneş oldu

Habertürk Gazetesinin köşe yazarlarından Sevilay Yılman önceki günkü köşe yazısında CHP’nin cumhurbaşkanı adaylarını kaleme aldı. Yılman’ın önerdiği iki isimden biri Prof. Dr. Hurşit Güneş oldu.

Habertürk Gazetesinin köşe yazarlarından Sevilay Yılman, 31 Mayıs Salı günü dikkat çeken bir köşe yazısı kaleme aldı. “CHP’nin adaylığında neden bu iki isim düşünülmüyor?” başlıklı yazısında Sevilay Yılman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın dışında da CHP içinde alternatifler olduğunu ifade etti.

KESİCİ VE GÜNEŞ

Sevilay Yılman’ın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilk önerdiği isim İlhan Kesici oldu. Yılman ikinci sıraya ise CHP Kocaeli eski Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş. Hurşit Güneş’in CHP için çok kıymetli bir isim olduğunu ifade eden Sevilay Yılman, yazısının ilgili kısmında şunları yazdı:

HURŞİT HOCA

“İkincisi ise: Prof. Dr. Hurşit Güneş.
İktisat profesörü.
Ve babadan CHP’li ve politikacı.
Bir aile geleneği olarak CHP’nin inançlara saygılı laiklik ve toplum değerlerine ve milli hassasiyetlerine bağlı ve bu değerleri yaşayan eğilime sahip bir insandır Hurşit Hoca.

TÜM SİYASİ VE EKONOMİ ÇEVRELERİNCE BİLİNİR

Dünya politika ve ekonomi zirveleriyle mükemmel ilişki yeteneği ve kendi tezlerini kabul ettirebilecek özgüvene, formasyona sahip olduğu tüm siyasi ve ekonomi çevrelerince bilinir.
O da İlhan Kesici gibi Genel Başkanına çok saygılıdır ve tanıyan herkes bilir ki egosu olmayan, çok mütevazı bir kişiliktir.

CHP TABANINA SORUYORUM

Şimdi soruyorum ben başta CHP’nin politikalarına yön verenler olmak üzere CHP tabanına…
Elinizin altında her kesimden çok rahat kabul görecek ve oy alabilecek; “Geçmiş siyasetlerinde sergilediği duruş nedeniyle Kürtler oy vermez” ya da “Şu tarafı, bu tarafı nedeniyle AK Parti’ye oy veren muhafazakarlar oy vermez!” vs gibi gerekçelerle tartışması dahi mümkün olmayan…

İKİ ŞAHANE İSİM

Dahası kazanmaları halinde; “Güçlendirilmiş parlamenter sistem”e geçişi tecrübeleri ve devlet adamlıkları ile en kolay ve sorunsuz halledebilecek...
Her ikisi de demokratik karaktere ve çoğulculuğa, milli iradeye sahip bu iki güzel, çok kıymetli iki isim varken…
Neden ısrarla üç isim üzerinden tartışıp duruyorsunuz CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağını…
Eğer derdiniz gerçekten memleket hayrına bir şeyler yapmak ise…
Bağcıyı dövmek değil, üzüm yemekse…
Buyurun size iki şahane isim ve iki şahane öneri!”

Kaynak : enkocaeli.com