GÜNDEM Haber Girişi : 17 Ocak 2021 11:23

Genç Kandıralılardan açıklama geldi!

Genç Kandıralılar ziyaretleri sonrası Kandıralılara “SEFİL YAŞADILAR” benzetmesi yapan İsmet Çiğit’in yazısına dair açıklama yaptı.

Genç Kandıralılar ziyaretleri sonrası Kandıralılara “SEFİL YAŞADILAR” benzetmesi yapan İsmet Çiğit’in yazısına dair açıklama yaptı.

Genç Kandıralılar Derneği İsmet Çiğit’i ziyaret etmiş ve burada gerçekleşen ziyaretin ardından Çiğit, "Kandırayı Düşünen Kandıralı Gençler" adlı köşe yazısı yazarak Kandıralıların sefil yaşadığı benzetmeisini yapmıştı.Bu benzetmeye Kandıralılar aşırı tepki gösterdi.İsmet Çiğit’in bu şekilde bir benzetme yaparak, yazı kaleme almasının sorumlusu olarak gösterilen Genç Kandıralılar Derneği “"Sefil" bir hayat sürmenin yazarın kendi tespiti olduğu aşikardır.”diyerek aıklama yaptı.

İşte o AÇIKLAMA!

Ses Kocaeli" internet haber sitesinde 16 Ocak tarihinde gazeteci İsmet Çiğit imzasıyla yayımlanan yazıya dair açıklamamızdır.

 

Genç Kandıralılar Derneği olarak yerel basın ile karşılıklı ilişkilerimizi gelistirmek ve derneğimiz bünyesinde yaptığımız faaliyetleri halkımıza en doğru şekliyle ulaştırabilmek adına bilgi akışının kesintisiz olması için çaba harcıyoruz. Bu maksatla 15 Ocak tarihinde Genç Kandıralılar Derneği yöneticileri olarak Ses Kocaeli'ye bir ziyaret gerçekleştirdik. 

 

Ziyaretimiz sırasında Kandıra için, Kandıra'mızın geleceği adına yürüttüğümüz çalışmaları ve projelerimizi gazeteci İsmet Çiğit'e aktardık. Öte yandan Kandıra'da ortaya çıkan olumsuzluklara da değindik ve fikrimizi ifade ettik. 

 

16 Ocak tarihinde İsmet Çiğit imzasıyla paylaşılan "Kandırayı Düşünen Kandıraları Gençler" yazısında derneğimizin ziyaretinden ve yürüttüğümüz çalışmalardan bahsedilmiştir. Ancak yazının tamamına baktığımızda Genç Kandıralılar Derneği olarak asla onaylayamayacağımız ifadeler de yer almaktadır. Bizim Kandıra için yapmak istediklerimiz, faaliyet çizgimiz ve hedeflerimiz bellidir. Kurulduğumuz günden bu yana gerçekleştirdiğimiz hizmetler bunun en açık örneğidir. 

 

"Sefil" bir hayat sürmenin yazarın kendi tespiti olduğu aşikardır. Başımız dik, alnımız pirüpak'tır.

Saygılarımızla

Haber: yenikocaeli.com