SPOR Düzenleme Tarihi : 26 Ekim 2020 16:58 Haber Girişi : 26 Ekim 2020 17:00

Dalga Sörfü Kulübü Yeni Sörf Alanları İçin Keşfe Çıktı

Babalı mahallesinde faaliyet gösteren Danube Dalga Sörfü Kulübü ekibi, Kandıra’nın tanıtımı ve yeni sörf alanları keşfetmek adına Karadeniz Turuna çıktı.

Babalı mahallesinde faaliyet gösteren Danube Dalga Sörfü Kulübü ekibi, Kandıra’nın tanıtımı ve yeni sörf alanları keşfetmek adına Karadeniz Turuna çıktı.

 

Kandıra Belediyesi, Danube Sörf Kulübü ve Mellow Turkey ekibinin ortaklaşa düzenlediği etkinlik 21-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleşirken kulüp sırasıyla; Kastamonu, Sinop, Samsun ve Ordu’da bilinmeyen sörf noktalarını keşfedecek ve sörfe elverişli sahillerin haritasını çıkaracaklar.

 

Bu etkinlikteki en önemli amaçlarının dalga sörfü yapılacak yerlerin haritasını çıkartmak olduğunu söyleyen Danube Sörf Kulübü Antrenörü Tolga Hadimoğlu; “Karadeniz sahillerine olan ilgiyi arttırarak sörf sporunu gençlere sevdirmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda da ilçemizin tanıtımını yaparak Kandıra’mızın spor ve sörf alanında anılmasını istiyoruz. Bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan Kandıra Belediye Başkanımız Adnan Turan’a da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Babalı sahillerimizin sunduğu sörf olanaklarının tanıtımını yapmak adına çıktıları yolculukta Sörf Kulübünü uğurlayan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan; “İlçemizde hizmet veren Sörf Kulübümüz Karadeniz sahillerini keşfederek ilçemizin tanıtımını gerçekleştirecekler. Gidecekleri il ve ilçelere Kandıra’mıza özgü hediyelerimizi ve selamlarımızı da ayrıca gönderdik. Kendilerine Kandıra’mızın tanıtımına sağladıkları katkılardan dolayısıyla teşekkür ediyor, hayırlı yolculuklar diliyorum.” dedi.