GÜNCEL Haber Girişi : 28 Ocak 2023 17:20

Cihannüma'dan Vefa Gecesine Davet

Kocaeli’de bugüne kadar ilk kez gerçekleştirilecek programı Cihannüma Kocaeli İl Temsilcisi Serkan Seyhan ve yönetimi organize ediyor. Gece hakkında bilgi veren Seyhan şunları söyledi.

MİLLİ NİZAM’DAN BUGÜNE

“Amacımız Milli Nizam’dan bugüne Milli Görüş davasına Kocaeli’de hizmet etmiş partilerimiz, derneklerimiz, sendikalarımız, sivil toplum kuruluşlarımızdan hayatını kaybedenleri anmak, hayatta olanlarla bir araya gelmek, dünden bugüne yapılan hizmetleri hatırlatmak, gönülden gönüle giden yolu sağlamlaştırmak, siyasi ya da bireysel kırgınlıkların 1 gece de olsa kenara konulmasını sağlamak.

KONGRE MERKEZİNDE

Vefa Gecesi, 25 Şubat 2023 Cumartesi günü Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek. Programın başlama saati 18.00. İlk 1 saatinde serbest zaman var. Bu süre zarfında sohbetler edilecek, fuaye alanında stantlar gezilecek.

MİLLİ GÖRÜŞ FUARI

Fuaye alanında tabiri caizse Milli Görüş fuarı yapmak istiyoruz. Milli Görüşe gönül veren tüm sivil toplum kuruluşları burada stant açacak, çalışmalarını anlatacak.

ZAMAN TÜNELİ

Fuaye alanında ayrıca zaman tüneli yapacağız. Tünel içinde dünden bugüne Milli Görüş’e ilimizde hizmet etmiş isim ve kurumların çalışmalarını anlatan fotoğrafları görebilecek, anılarınızı tazeleyebileceksiniz.

GENEL BAŞKANLAR DA DAVETLİ

Saat 19.00’da başlayacak programa Cihannüma Derneği Genel Başkanımız Avukat Rıza Yorulmaz ile kurucu genel başkanımız Mustafa Şen’i de davet edeceğiz. İnşallah bir mani olmazsa onları da aramızda görürüz.

SANATÇILAR DA GELECEK

Dönemin mücadelesine renk veren, ses veren Mesut Uçakan, Ömer Karaoğlu, Eşref Ziya Terzi, Adil Avaz gibi sanatçılar da o gece aramızda olacak. Ve gecenin sonunda kanaat önderlerimize davaya yaptıkları hizmetlerden ötürü Cihannüma beratları verilecek.

ÇOCUK VE TORUNLARINIZLA GELİN

Bu camiaya gönül vermiş, emek vermiş herkesi aileleriyle, çocuklarıyla, torunlarıyla aramızda görmek, bir arada olmak, geçmişten geleceğe umut olmaya davet etmek istiyoruz.”

Haber:enkocaeli.com