GÜNCEL Düzenleme Tarihi : 16 Ağustos 2022 12:00 Haber Girişi : 17 Ağustos 2022 00:38

Ceren Akarsu'ya Görkemli Karşılama

İzmit Tavşantepe Birlik Beraberlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Caner Öztürk Avrupa Şampiyonu olan Kandıralı hemşerisi Ceren Akarsu’ya görkemli bir karşılama töreni düzenledi. Programa Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Tavşantepe Muhtarı İbrahim Efe ve Kandıralı hemşehrileri eşlik etti.

 

 

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Polonya'da yapılan Avrupa Halter Şampiyonasında iki altın ve bir gümüş madalya kazanma başarısı gösteren Kocaeli Kağıtspor’lu Milli halterci Kandıralı hemşerimiz Ceren Akarsu için ikamet ettiği İzmit Tavşantepe Mahallesi’nde düzenlenen tebrik ve karşılama programı öncesinde Kandıralı Halterci Ceren Akarsu ve ailesini tebrik etti. 

 

 

 

TOPLAMDA 108 KG İLE 3 MADALYA

40 kg kategorisinde, silkmede 62 kg ile bir altın madalya, koparma’da 46 kiloğram ile bir gümüş madalya ve genel toplamda 108 kg ile bir altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Ceren Akarsu’ya çiçek takdim eden Başkan Turan, ‘’ Ayyıldızlı bayrağımızı dalgalandıran, İstiklal Marşımızı Avrupa’da dinleten ve bu başarıyla Kocaelimizi gururlandıran Kandıramızın evladı kızımızı tebrik ediyorum. Ailemize, hocalarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.

 

 

 

CEREN AKARSU KİMDİR?

Ailesi Kandıra Balaban Kocaoğlu Mahallesinden, çocuk yaşta yakalandığı lösemiyi 5 yıl mücadele ederek yenip haltere başlayan 17 yaşındaki Ceren Akarsu, ağabeyine özenerek başladığı halterde milli takıma girmesinin ardından geçen yıl Polonya'da yapılan Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda koparmada 45, silkmede 57, toplamda ise 102 kilo ile 3 altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.