YAŞAM Haber Girişi : 13 Haziran 2022 21:44

Boğulma tehlikesi geçiren 7 gençten biri kurtarılamadı

 

 

Gebze'den denize girmek için Kandıra Kumcağız sahiline gelen 7 arkadaş boğulma tehlikesi geçirdi. 6 kişi dalgaların arasından çıkartılırken kaybolmasının ardından yaklaşık yarım saat sonra denizden çıkartılan 22 yaşındaki Mustafa Berk ise hayatını kaybetti.

 

Alınan bilgilere göre Kandıra Kumcağız sahiline denize girmek için gelen arkadaş grubundan 7 kişi bir anda yükselen dalgaların arasında gözlerden kayboldu. Balıkçı tekneleri, KOSKEM ekipleri ve çevredeki vatandaşlar tarafından müdahale edilen gençlerden 6'sı denizden çıkartılarak sağlık kontrolünden geçirildi.

 

Suda kaybolan Gebze Teknik Üniversitesi öğrencisi olan 22 yaşındaki Mustafa Berk için botla arama çalışmaları başlatıldı. Yaklaşık yarım saat süren çalışmaların ardından gözetleme kulesinden fark edilerek denizden çıkartılan ve kalbi durduğu belirlenen Mustafa Berk, ilk müdahaleler ve kalp masajı yapılmasının ardından 112 acil ekipleri tarafından Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 

Mustafa Berk tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata veda etti. 

 

 

 

Pazar günü ise İstanbul’dan denize girmek için Kandıra Cebeci’ye gelen 3 arkadaş, dalgalı denizde yükselen dalgalara kapılarak boğulma tehlikesi geçirmiş, durumunun ciddi olduğu öğrenilen Volkan Koç (30) Kandıra Devlet Hastanesinde yapılan müdahalelerin ardından Kocaeli Devlet Hastanesi’ne sevk edilmişti.

 

Uzmanlar ve yetkili merciler dalgalı havada denize girilmemesi konusunda uyarılarda bulunurken, yetkili merciler tarafından ahav durumuna göre denize girilip girilmeyeceği noktasında karar alınarak ilan ediliyor.