SİYASET Haber Girişi : 26 Kasım 2021 10:13

AK Partili ilçe başkanları meclis baskınını kınadı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bugün yaşanan CHP baskınıyla ilgili AK Parti İlçe Başkanlarından da tepkiler peş peşe geldi.

Bu tepkilerden öne çıkan bazıları şöyle:

AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez: “Sokaklarda umduğunu bulamayanlar akıl dışı bir yöntemle sözde adalet aramak için kongre merkezindeki toplantıya girmek istemişler. Dün dövizle yapamadılar, akşam sokağa çıkamadılar, salon basmak akıllarına gelmiş. Keşke danışmalarınızda o salonları doldursaydınız!
Belediye başkanlığı emanet edildiği İzmit'te hiçbir iş yapmadan sadece laf üreten başkanınızı sorgulasaydınız.
Hukuk deyip, hukuk dışına çıkanları kınıyorum.”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney: “Mahkemeye gidiyoruz diye Meclisi bastılar! Herşey çok güzel mi oluyor?”

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya: “Aciz Zavallı, Şiddet düşkünlerini kınıyorum. Ülkemizi germek halkımızın huzurunu bozmak için her fırsatta zemin arayanlar şunu iyi bilin ki, milletimiz her zaman olduğu gibi bunun hesabını size yine soracak ve bedelini ödettirecektir.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisini basarak huzursuzluk yaymaya çalışan, güvenlik güçlerini itip kakan bu anlayışı şiddetle kınıyorum.
Bu provakasyon kokan hareketlerin devamı da olabileceği hususunda halkımızı sağduyulu davranmaya çağırıyorum.
Ülkemiz bu tür anlayışlarla çok zaman kaybetti. Artık bu fırsat size verilmeyecek ve Ülkemizin ilerlemesine engel olamayacaksınız.”
AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna: “İşte sizin adalet arayışınız. Hak, hukuk der sürekli yalan, iftira atarsınız. Adalet dersiniz sonra büyükşehir meclisini basarsınız. Şiddetle kınıyorum”

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay: “Adalet Arayanlar, Adaleti En Çok Çiğneyenler!
Kocaeli Büyükşehir Meclisine baskın yaparak, Kongre Merkezinde bulunan güvenlik güçlerini tartaklayarak salona girmeye çalışan zihniyeti kınıyorum.
Kargaşa ve kaos çıkarmaya çalışan art niyetli zihniyete milletimiz ile beraber fırsat vermeyecegiz.
Bu kirli zihniyet her zaman kendi çalıp kendi oynadığı oyunda, sessiz ve sedasız kalarak olaylarını ört bas etme çabasındadır.
Artık eski Türkiye yok..
Herkes yapılan hadsizliği , yapılmak istenen oyunların farkında. BAŞARAMAYACAKSINIZ..!”

AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral: “Zihniyet aynı, hedef aynı. Adaleti meclis basarak arayanlar yine aynı zihniyet oyunları ile şovlarını yapıyor. Meclis baskınına imza atan CHP’yi kınıyorum. Yaptıklarınızın hesabını yine sandıkta vereceksiniz.”