GÜNCEL Haber Girişi : 30 Haziran 2022 21:36

Abdurrahman Uzun Kandıra Ak Parti'nin Programında Konuştu

Araştırmacı gazeteci yazar Abdurrahman Uzun Ak parti Kandıra ilçe teşkilatının organize ettiği program için dün Kandıra'da Ak partililerle buluştu.

Kandıra Namazgah kültür merkezinde düzenlenen programa katılım oldukça fazlaydı. Ak parti Kandıra ilçe başkanı Erol Ölmez program öncesi partililere selamlama konuşması yaptı. Konusmasında bu tür organizasyonları yaparken biz ilçe başkanları acaba katılım nasıl olacak korkusu yaşarız katılım az olursa diye çekiniriz ama bu akşam bu kalabalığı görünce bir kez daha gördük ki Cumhurbaşkanımızın izinde teşkilatlarımız dip diri, Değerli konuşmacımız Abdurrahman beye ilçemize hoş geldiniz diyoruz inşallah kendilerini hindi yemeyede bekliyoruz dedi.

Daha sonra Kandıra belediye başkanı Adnan Turan selamlama konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı. Başkan Turan konuşmasında; AK Parti Kandıra ilçe Başkanlığımız tarafından teşkilat içi gündem ve  motivasyona yönelik düzenlenen Eğitim Programı kapsamında, Araştırmacı Yazar Abdurrahman Uzun'u Kandıramız’da ağırladık ve sözümüzü de verdik. Dava adamı olmak ne demek? İlginç ve bir o kadar da etkileyici sunumları için Abdurrahman Uzun’a, programda emeği geçenlere ve çok kıymetli katılımcılara teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Adnan Turan daha sonra sözü araştırmacı gazeteci yazar Abdurrahman Uzun'a devretti. Büyük bir alkış tufanı ile sahneye gelen Uzun öze dönüş konulu yaptığı konuşmasında 2023 yılına vurgu yaptı. Konuşması sırasında 15 Temmuz gecesi yakın arkadaşı Halil Kantarcı'nın nasıl şehadet şerbetini içtiğini anlatırken salonda duygu yüklü anlar yaşandı konuşması sırasında gözleri dolan Abdurrahman Uzun değerli arkadaşım Halil Kantarcı cennette yerini aldı dedi. Cuma nın önemine değinen uzun hanımlara bir çağrıda bulundu cuma günleri evlerinizde tatlılar börekler yapın her cuma bunu yapın ki çocuklar evde mis gibi kokuyu duyunca bugün Cuma desinler, Cumanın altını doldurun dedi.

Yaklaşık iki saat süren konuşma sonrasında programa katılanların selfi çekme isteklerini kırmayan Uzun davetlilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Abdurrahman Uzun kimdir?

 

Araştırma-Gazeteci Abdurrahman Uzun, İstanbul Üniversitesi Sahne Sanatlarının ardından Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu.

 

Ortaokul yıllarında Fatih/Karagümrükte bulunan Feza Kültür Sanat Merkezinde Usta Oyuncu/Yönetmen Hasan Nail Canat'dan tiyatro eğitimleri alan Uzun, 1999 yılından itibaren profesyonel oyunculuk ve program sunuculuğu yapmaya başladı. Uzun, 2002 yılında Birikim Eğitim Kurumlarının lise bölümünde Drama öğretmenliğine başlayıp 2003-2005 yılları arasında Bağcılar Belediyesinde tiyatro öğretmenliğine devam etti.

 

Bu süreçte yönetmenliğini yaptığı 4 oyun sahneleyen Uzun, 2004-2006 yılları arasında Yönetmen Mesut Uçakan yayında yapım koordinatları olarak 3 tanıtım filmi ve 1 sinema filmi projesi gerçekleştirdi.

 

Uzun, 2007 yılında yerel formatla yayın yapan Mavi Karadeniz Tv'de 'Dalga Dalga Karadeniz' isimli programın 7 yıl yapımını ve sunumunu sürdürdü. Akabinde 2 yıl Mavi Karadeniz Tv'nin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdurrahman Uzun, Yurtiçi ve Yurtdışında da birçok toplantı, şenlik, kongre gibi programların sunumlarını gerçekleştirdi.

 

2014 yılında Patika Ajans Reklam Tanıtım ve Organizasyon firması olarak kendi işini kuran ve devamında 2017 yılının başında Ajans, Organizasyon, Haber Merkezi ve WebTv bölümlerini Uzer Medya Ltd.Şti. çatısı altında toplayan Uzun, çeşitli gazete, dergi ve bloglarda makaleler yazıyor. Yazıları, programları ve son dönemde ses getiren videoları ile milyonlara ulaşan Abdurrahman Uzun evli ve bir erkek çocuk babasıdır.