ASAYİŞ Haber Girişi : 12 Mart 2021 19:18

3 Kişinin ölümüne sebep olan alkollü sürücüye müebbet hapis

3 kişinin ölümüne neden olan alkollü sürücü hakkında karar açıklandı

3 kişinin ölümüne neden olan alkollü sürücü hakkında karar açıklandı.

Direksiyona alkollü bir şekilde geçerek 3 kişinin ölümüne 13 kişinin de yaralanmasına neden olan Ömer Yağcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 54 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum oldu.

Tarihler 8 Temmuz 2018'i gösterirken Kandıradan İzmit yönüne ilerleyen Ömer Yağcı idaresindeki otomobil, hatalı sollama yaptığı sırada karşı yönden gelen Ali Doğru idaresindeki otomobil ile kafa kafaya çarpıştı.

 

Kazanın etkisiyle savrulan araçlar, yol üzerindeki Eray Erecik ve Hasan Gıdık idaresindeki araçlara çarptı.

 

3 KİŞİ ÖLDÜ, 13 KİŞİ YARALANDI

Kazada, Ali Doğru'nun kullandığı otomobilde bulunan 37 yaşındaki Erkan Doğru (37), annesi Remziye Doğru ve Erkan Doğru'nun 2 yaşındaki oğlu Ertuğrul Hamza Doğru yaşamlarını kaybederken, araçlarda bulunan 13 kişi ise yaralandı.

 

2.70 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI

Kaza sonrasında yapılan kan testinde 2.70 promil alkollü olduğu belirlenen Ömer Yağcı tutuklandı.

 

Ömer Yağcı’nın, Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Davanın bugün görülen duruşmasında tüm delil ve ifadeleri inceleyen mahkeme heyeti, kararını açıkladı.

 

YÜZDE 100 KUSURLU

Bilirkişi raporlarına göre 4 aracın karıştığı, 3 kişinin öldüğü ve 13 kişinin yaralandığı kazada Ömer Yağcı yüzde 100 kusurlu bulundu.

 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Mahkeme heyeti karar duruşmasında tutuklu sanık Ömer Yağcı’yı ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 54 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak: ensonhaber.com