ASAYİŞ Haber Girişi : 30 Kasım 2022 13:44

17 yıllık sır cinayet aydınlatıldı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro dedektifleri faili meçhul olarak ele aldıkları Kandıra'da 2005 yılında işlenen ve 17 senedir faili meçhul olarak kalan cinayeti aydınlattı. Gözaltına alınan olayın şüphelisi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kandıra Şifa Sağlık Kabini

CİNAYET BÜRO DEDEKTİFLERİ DOSYAYI ELE ALDI

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Dedektifleri, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Veysal Tipioğlu’nun talimatı ile tozlu raflarda kalan faili meçhul cinayet ve kayıp dosyalarını tekrar incelemeye aldı. Bugüne kadar 18 ayrı faili meçhul cinayet ve kayıp dosyasını aydınlatan Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Dedektifleri son olarak Kandıra Alefli Mahallesi'nde 9 Eylül 2005 tarihinde meydana gelen olayda, çiftçilikle uğraşan, evli ve 3 çocuk babası Seyfettin Arıcı (57) koyunları otlatmak için gittiği arazide av tüfeği ile öldürülmüş halde bulundu. Olayın ardından yapılan çalışmalarda cinayetin zanlısı bir türlü yakalanamadı, 17 senedir olay faili meçhul olarak kaldı. Dosya yeniden ele alınarak soruşturma derinleştirildi. Uzmanlaşan personel arasından seçilerek kurulan özel ekip, adeta iğneyle kuyu kazarak raflardaki dosyaların her satırını tek tek inceleyerek yeni delillere ulaştı.

KOMŞUSU ÇIKTI

Yapılan saha araştırmaları sonucu 17 yıl önce öldürülen Seyfettin Arıcı’nın aynı mahalleden komşusu S.D.(54) yakalanarak gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğünde sorguya alınan S.D., cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. S.D.’nin Arıcı ile aralarında 1986 yılında yaşanan bir olay nedeniyle husumet bulunduğu ve olay günü karşılaştıklarında aralarındaki husumet nedeniyle Arıcı’yı av tüfeği ile öldürdüğünü söyledi. Zanlı S.D. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

TİPİOĞLU’NUN TALİMATIYLA 19’UNCU DOSYA AYDINLATILDI

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu'nun talimatıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında tozlu raflardaki 19’uncu dosyayı yeniden açan Cinayet Büro Dedektifleri son 2,5 yılda 19’uncu faili meçhul cinayeti aydınlatmış oldu.

Kaynak: Özgür Kocaeli