Advert

Başkan Turan'dan Temizlik Seferberliği

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, farkındalık yaratan bir projeye daha imza atarak, ”Temiz Çevre Temiz Kandıra” sloganı ile düzenlenen çevre temizliği etkinliğinde, sahilde çöp topladı.

Başkan Turan'dan Temizlik Seferberliği
Başkan Turan'dan Temizlik Seferberliği Admin

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, farkındalık yaratan bir projeye daha imza atarak, ”Temiz Çevre Temiz Kandıra” sloganı ile düzenlenen çevre temizliği etkinliğinde, sahilde çöp topladı. Gerçekleştirilen çevre etkinliği ile çevre kirliliğine dikkat çekilirken, vatandaşların çevreye karşı daha duyarlı olması konusunda da harekete geçilmiş oldu.

 

Kandıra Belediyesi ve Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen çevre ve sahil temizliği etkinliğine katılan Başkan Adnan Turan, Çevre Toplum Aynasıdır yazılı tişörtü giyerek, eldivenlerini taktı.Elindeki çöp toplama maşası ve poşeti  ile Kumcağız ve Kovanağzı sahillerinde temizlik seferberliğini başlattı. Başkan Turan, çevreye duyarlı olan öğrenciler ile birlikte çöp toplarken,etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, Kefken Şehit Oğuz Kır İlkokulu Müdürü Hasan Çiftçi, Kandıra Anadolu Erkek İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Abdurrahman Yağcı, Anadolu Kız İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü İsmail Koç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Kandıra Sorumlusu Ercan Öztürk, Belediye Birim Müdürleri ve belediye personelleri katılım sağladı.

Cebeci, Kovanağzı,Kumcağız, Bağırganlı, Seyrek, Sarısu sahillerinde eş zamanlı temizlik seferberliği gerçekleştirdik diyen Başkan Adnan Turan, toplumda çevre bilinci oluşması için, farkındalık yaratmak gerektiğini belirtti. Her yurttaşın temiz bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunun anayasa ile de güvence altında olduğunu vurgulayan Başkan Turan, “Etkinlikteki asıl amacımız çevre ve sahil temizliğine karşı dikkat çekmek insanları bu konuda duyarlı hale getirmek ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için toplumu bilinçlendirmektir. Bugün güzel bir etkinliğe hep beraber destek olduk. 7’den 70’e her birey etkinliğimizin içerisinde yer aldı. ”Temiz Çevre Temiz Kandıra” sloganı ile başlattığımız çevre ve sahil temizliği etkinliğimize destek verenlere, bizim gibi çevre hassasiyeti olan tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğin ardından, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kumcağız Gençlik ve Spor Kampında etkinliğe katılan minik çevreciler ile sohbet eden Başkan Turan, ilçemizde nüfusun yoğun olduğu yaz ayında yaptığımız temizlikle vatandaşlarımızın duyarlılığını arttırmayı ve temiz, güzel bir Kandıra için harekete geçirmeyi hedefledik. Bunun yanında minik öğrencilerimize de çevre bilincini aşılamaya çalıştık.” dedi. Daha sonra toplanan atıklar sergilendi ve ne kadar atık toplandığı belirlenerek geri dönüşüme gönderildi. Ayrıca düzenlenen etkinliğin sürekli hale getirileceği de duyuruldu.

Başkan Turan'dan Temizlik Seferberliği
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandıra Yolunda Dehşet
Kandıra Yolunda Dehşet
12 İlçede 74 noktaya KocaeliKart istasyonu kuruldu
12 İlçede 74 noktaya KocaeliKart istasyonu kuruldu