Advert

KANDIRA’DA PARKLAR YENİLENİYOR

Kandıra Belediyesi, bir yandan ilçeye yeni parklar kazandırıp yeşil alanları arttırırken bir yandan da mevcut parkları yenilemeye devam ediyor. Çarşı Mahallesi, Mimoza Park da bu kapsamda onarılarak ve yenilenerek vatandaşların kullanımına sunuldu.

KANDIRA’DA PARKLAR YENİLENİYOR
KANDIRA’DA PARKLAR YENİLENİYOR Admin

Kandıra Belediyesi, çocukların özgürce koşup oynayabilmesi için ilçeye yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırmaya, mevcut parkları da yenilemeye devam ediyor. Bu kapsamda Çarşı Mahallesinde bulunan Mimoza Park tamamen yenilendi. Yenileme çalışmaları kapsamında alana yayılan parkın çocuk oyun alanı bölümünde parke ve bordür çalışmaları, çim ve yeşil alan çalışmaları aynı zamanda kauçuk kaplama ile daha güvenli ve hijyenik bir ortam oluşturuldu.

Mevcut bank ve çöp kovalarının sayısının arttırıldığı parkın, peyzaj düzenlemesi de elden geçirildi. Ağaç ve bitki dokusu sürekli bakım ve yenileme çalışmaları ile korunan park, çocuklar ve yetişkinler için daha keyifli bir oyun ve dinlenme alanı haline getirildi. Ayrıca alanda bulunan banklar ve oturma alanları yenilenerek daha güvenli hale getirildi, yürüyüş yolunun çevresindeki bordürler yenilendi.

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, yenileme çalışmalarının vatandaşların daha iyi bir çevrede, yeşil ile iç içe yaşaması için yapıldığını belirterek, “Parklarımızın bakımlarını düzenli olarak yaparken bir yandan da iyileştirilmesi gereken parklarımızı ele alıyoruz. Bu kapsamda ilçemizde bulunan parkımızı başta aşağı yenilerken, park ihtiyacı olan mahallerimizin de park ihtiyaçlarını gidereceğiz. İlçemize yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırmak için de aralıksız çalışıyoruz” dedi.

KANDIRA’DA PARKLAR YENİLENİYOR
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katırcıoğlu'ndan Önemli Ziyaretler
Katırcıoğlu'ndan Önemli Ziyaretler
Mehteran takımı İstanbul’un fethi için yürüdü
Mehteran takımı İstanbul’un fethi için yürüdü