Advert

Kobis, Cebeci’de Hizmete Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Kandıra Belediyesi öncülüğünde Cebeci mahallesinde hayata geçen KOBİS (Bisikletli Ulaşım Sistemi) Projesi büyük ilgi görüyor.

Kobis, Cebeci’de Hizmete Başladı
Kobis, Cebeci’de Hizmete Başladı Admin

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Kandıra Belediyesi öncülüğünde Cebeci mahallesinde hayata geçen KOBİS (Bisikletli Ulaşım Sistemi) Projesi büyük ilgi görüyor. 12 ilçede kullanılan ve kullanıldığı ilk günden bu yana vatandaşların büyük ilgi gösterdiği KOBİS, Kandıra’da ilçe merkezinden sonra Cebeci sahilinde de vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kocaeli sınırları içerisinde kent içi erişimi kolaylaştırmak, toplu taşıma sistemlerini besleyici nitelikte ara imkânlar oluşturmak, çevresel ve sürdürülebilir bir ulaşım aracının kullanılmasını özendirmek adına hayata geçirilen KOBİS Bisikletleri Kocaeli genelinde birçok istasyona sahip. İlçe merkezinde hizmet veren ve özellikle bahar ve yaz aylarında oldukça ilgi gören KOBİS Bisikletleri Cebeci sahilinde de hizmet vermeye başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekipleri tarafından geçtiğimiz aylarda alt yapısı hazırlanan KOBİS Bisiklet Durağına bisikletler monte edilerek vatandaşların kullanımına sunuldu. 

KOBİS’in çevreci ve sağlıklı bir ulaşım aracı olduğuna dikkat çeken  Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, bisiklet hem sağlık hem de önemli bir ulaşım aracı.  Vatandaşlarımızın bisiklet kullanarak ulaşım ihtiyaçlarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bisiklet ile ulaşım hem tasarruflu hem de sağlık açısından önemli. Öğrencilerimizin, gençlerimizin ve her yaştan vatandaşımızın bu hizmetten yararlanmasını istiyoruz. Hemşehrilerimizin sağlıklı bir yaşam sürmesi için çalışıyoruz diyerek sağlıklı yaşamın önemine dikkat çeken Başkan Adnan Turan, KOBİS istasyonlarımızın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

NASIL ALINIYOR?

Sistem, üye kartı, Kentkart ve kredi kartı olmak üzere 3 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini Kentkart ile kullanmak isteyen bisiklet severler; kiralama ‘kioskundan ‘bisiklet kirala’ butonunu tıklayarak kiosk üzerindeki adımları tamamlayıp, sonra sistemin verdiği 4 haneli şifreyi kullanarak bisiklet kiralayabilmektedirler.

Kobis Cebeci’de Hizmete Başladı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandıra Yolunda Dehşet
Kandıra Yolunda Dehşet
12 İlçede 74 noktaya KocaeliKart istasyonu kuruldu
12 İlçede 74 noktaya KocaeliKart istasyonu kuruldu