Reklamı Geç
Advert
Advert

ÖĞRETMENLER YELKENCİOĞLU KONAĞINI GEZDİ

Kandıra’nın tarih ve kültür zenginliklerini ve etnografik özelliklerini sergileyen Kandıra Belediyesi Yelkencioğlu Konağı gün içerisinde yüzlerce misafire kapılarını açıyor.

ÖĞRETMENLER YELKENCİOĞLU KONAĞINI GEZDİ
ÖĞRETMENLER YELKENCİOĞLU KONAĞINI GEZDİ Admin

Kandıra’nın tarih ve kültür zenginliklerini ve etnografik özelliklerini sergileyen Kandıra Belediyesi Yelkencioğlu Konağı gün içerisinde yüzlerce misafire kapılarını açıyor.

İlçede görev yapan Kandıra Kız Anadolu İmam hatip Lisesi, Kandıra Anadolu İmam hatip Lisesi ve Anadolu Lisesi öğretmenleri Yelkencioğlu Konağını gezdirler.

Kandıra Belediyesi Yelkencioğlu Konağında tarihi dokuya sahip eserleri gezen eğitimciler, müzeler tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak amacını taşıyan kurumlar olduğunu ifade ettiler. Eğitimciler, Kandıra Belediyesi yetkililerine 150 yılı aşkın tarihe sahip olan Konağı koruyarak, bizleri eskilere götüren eserleri kazandırdıkları için teşekkür ettiler. 

Toplumun aydınlatılmasında müzelerin önemine vurguda bulunan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Yelkencioğlu Konağımız her gün yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapılıyor. Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğüne bağlı personellerimiz misafirleri karşılayarak konağımızın tarihini, değerlerini ve geçmişini anlatıyorlar. Kandıra’mızın kültürel ve tarihsel değeri olan nesnelerin toplanıp sergilendiği Yelkencioğlu Konağımızın yanı sıra  ilçenin tarihi dokusunu yansıtan proje ve çalışmaların süreceğini belirtti.


Eğitimciler gezi sonrası anı defterini doldurarak hatıra fotoğrafı çekildiler.

ÖĞRETMENLER YELKENCİOĞLU KONAĞINI GEZDİ
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katırcıoğlu'ndan Önemli Ziyaretler
Katırcıoğlu'ndan Önemli Ziyaretler
Mehteran takımı İstanbul’un fethi için yürüdü
Mehteran takımı İstanbul’un fethi için yürüdü