Advert

KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BASIN DUYURUSU

Yaz aylarında Kandıra ilçemizin sahil kesimlerinde özellikle hafta sonları nüfus yoğunluğuna bağlı sağlık hizmetlerinde de talep artışı olacağı öngörüldüğünden İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından bazı ilave sağlık tedbirleri alınmıştır.

KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BASIN DUYURUSU
KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BASIN DUYURUSU Admin
Yaz aylarında Kandıra ilçemizin sahil kesimlerinde özellikle hafta sonları nüfus yoğunluğuna bağlı sağlık hizmetlerinde de talep artışı olacağı öngörüldüğünden İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından bazı ilave sağlık tedbirleri  alınmıştır. 
1- Kandıra ilçemizde rutin 112 acil sağlık hizmetleri,  cezaevi bölgesi ve şehir merkezinde bulunan 2 (iki) adet 112 istasyonu tarafından verilmektedir. Bu istasyonlara ilaveten üçüncü olarak yaz boyunca 7/24 esasına göre hizmet verecek 1 (bir)  112 ambulans ekibi daha görevlendirilmiştir. Kritik merkezi  lokasyonlara konuşlanacak olan bu mobil 112 ambulanslar ile acil durumlarda tüm kıyı bölgelerine hızla ulaşım sağlanabilecek.
 
2- Kandıra Ecz. Kazım Dinç Devlet Hastanesine yapılacak ek hekim görevlendirmeleri ile ikinci basamak ve acil servis hizmetleri takviye edilecek.
 
3- Sahilde yıl boyunca birinci basamak sağlık hizmetleri 1 (bir) Aile Hekimi tarafından merkezi konumda olan Kefken Aile Sağlığı Merkezinde verilmektedir. Yaz döneminde yoğun bir talep olacağı öngörüsü ile yapılacak bazı yeni düzenlemeler sayesinde Kefken Aile Sağlığı Merkezinde Temmuz ve Ağustos aylarında; 
 
a. Poliklinik hizmetlerinin takviyesi için hafta içi mesai saatlerinde ikinci Aile Hekimi görevlendirilecek, 
 
b. Cumartesi ve Pazar günleri mesai saatlerinde aile sağlığı merkezinde (Kandıra Ecz. Kazım Dinç Devlet Hastanesine bağlı bir birim olarak) poliklinik hizmetleri devam edecek. 
 
Kamuoyuna duyurulur. 
 
KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BASIN DUYURUSU
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor