Advert

TÜGVA'dan Hürriyet'e Cevap

TÜGVA Kocaeli İl Temsilciliği, yazılı bir basın açıklaması yaparak İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e cevap verdi.

TÜGVA'dan Hürriyet'e Cevap
TÜGVA'dan Hürriyet'e Cevap Admin

TÜGVA Kocaeli İl Temsilciliği, yazılı bir basın açıklaması yaparak İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e cevap verdi.
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği basın açıklamasında TÜGVA'ya 300 bin TL harcandığını söylemişti. TÜGVA Kocaeli İl Temsilciliği bu açıklamaya cevap verdi. 

Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Gençlik Vakfı olarak, geleneklerine bağlı kalmak suretiyle çağın gereklerini iyi okuya bilen, topluma ve insanlığa değer katan, iyi ahlaklı, hoşgörülü ve bilgili bir gençliğin oluşumuna katkı sağlamak amacı ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kocaeli genelindeki 12 ilçemizdeki temsilciliklerimiz, yükseköğrenim öğrenci yurdumuz ve eğitim merkezlerimizle barınma, burs, spor ve çeşitli alanlarda gençlere eğitim imkanı sunmaktayız. 20 bin üyemizin de aralarında bulunduğu ortaokullu, liseli, üniversiteli ve iş hayatına atılmış yüzbinlerce gencimize katkı sağlamaktayız. 

Son bir yıl içerisinde vakfımız, Kocaeli’de eğitim alanında 60 bin, spor alanında 4 bin, sosyal etkinlikler kapsamında 45 bin, kültür gezileriyle 10 bin, kişisel eğitim çalışmalarıyla 2 bin, barınma hizmetiyle 155, burs imkanıyla 280 olmak üzere yılda 120 binin üzerinde gence temas ederek hizmet vermektedir. 

Son günlerde bazı siyasetçilerin ve medya organlarının vakfımızı karalamak ve politik tartışmaların içine çekerek yıpratmak amacıyla bir kampanya yürüttüğüne üzülerek şahit oluyoruz. İzmit Belediyesi tarafından vakfımıza yapılan yardımların usulsüz, kanunsuz ve şaibeli olduğu iddiaları ile gündemin gereksiz yere meşgul edildiğini görmekteyiz.  Öncelikle ifade etmek isterizki, bir prensip kararı olarak vakfımız hiçbir koşulda belediyelerden şimdiye kadar nakdi yardım almamıştır ve bundan sonra da almayacaktır. İzmit belediyesi tarafından Vakfımıza verilen Terlikler, üniversite öğrencilerinin kaldığı yurdumuzda öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Vakfımıza verilen çay ve kahveleri ise yine ücretsiz olarak gençlerimize ikram ettik ve etmeye devam ediyoruz. Hem de isimlerini dahi bilmediğimiz, vakfımızın kütüphanesinden, lnternetinden yararlanan, geleceğe dair bir çabası olan, tamamı bu şehrin gençlerinden oluşan içeriğini yukarıda belirttiğimiz gibi temas etme imkanı bulduğumuz binlerce kişiye ikram ediyoruz.

Ayrıca vakfımıza verilen her bir yardımın izahı veremeyeceğimiz hesabı yoktur.  Tüm bu hizmetlerimizde bize destek olan velilerimiz başta olmak üzere, bağışçılarımıza ve destek olan kamu kurumlarımıza teşekkür ederiz. Sizlerin desteği sayesinde dokunabildlğlmiz gençleri kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutarken, verdiğimiz eğitimler sayesinde ülkemizin geleceğine katkı sağlayacak gençler olmalarına vesile olduk.  Kamu yararını haiz bir vakıf olmamız nedeniyle mutat aralıklarla iç ve dış denetimler gerçekIeştirmekteyiz. Son derece şeffaf yapımıza en büyük denetim katkısını ise velilerimiz ve öğrencilerimiz yapmaktadır. Onların tavsiye ve önerileri sayesinde her gün kendimizi geliştirerek yola devam ediyoruz. 

Bir belediye başkanının henüz 14-15 yaşındaki gençleri ”Bize yakın ve bizden olmayan" şeklinde bir ayrıma tabi tutmasını aklıselim ile izah etmek mümkün değildir. Bu tarz toplumu ve gençleri kutuplaştırıcı açıklamaları endişe verici buluyoruz. Vakfımız şehrimizde bulunan 20 bin üyesinin ve velilerinin hangi siyasi eğilime sahip olduğu ile ilgilenmemiş ve ilgilenmeyecektir. Bizim için tek bir genç tanımı vardır ve bu tanımın tek kriteri yaş aralığıdır.  Böyle üzücü ve talihsiz beyanlarda bulunanları ve vakfımıza dair bilgi sahibi olmak isteyen tüm öğrenci ve velilerimizi TÜGVA’nın şehrimize ve gençlere sağladığı katkıyı görmek üzere temsilciliklerimize, yurtlarımıza ve eğitim merkezlerimize davet ediyoruz.  Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli il temsilciliği olarak, ”Bize yakın ve bizden olmayan” ayrımına girmeksizin şehrimizde yaşayan tüm gençlerimizin iyilik, adalet, sevgi ve birlik değerleri içerisinde her alanda gelişimlerine katkı sunmaya devam edeceğiz.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

 

TÜGVA'dan Hürriyet'e Cevap
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor