Advert

Vali Aksoy'dan Taşocağı Hakkında Açıklama

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kandıra Babaköy’de karayolları tarafından kurulacak taşocağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Vali Aksoy'dan Taşocağı Hakkında Açıklama
Vali Aksoy'dan Taşocağı Hakkında Açıklama Admin

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kandıra Babaköy’de karayolları tarafından kurulacak taşocağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aksoy, “Verilen taşocağı ruhsatı ticari değil kamu yararınadır” dedi.
Vali Hüseyin Aksoy, Kandıra Babaköy’de karayolları tarafından kurulacak taşocağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aksoy, “Verilen taşocağı ruhsatı ticari değil kamu yararınadır ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun bir bölümüne malzeme vermekle sınırlıdır” dedi

KAMUYA AİT OLACAK

Vali Hüseyin Aksoy, Kandıra Babaköy’de Karayollarına tahsis edilen13 hektarlık taşocağı alanının ticari amaçlı olmadığını, kamu hizmetinde kullanılacağını söyledi. Aksoy, “Keşke olmasaydı ama konu maalesef farklı alanlara çekiliyor.  Ruhsat verilen alan ticari amaçlı olmayıp kamu hizmetinde Kuzey Marmara Otoyolu ihtiyacı asfalt mıcırı için kullanılacak” şeklinde konuştu.

ÇOĞU MEŞE 2.159 AĞAÇ

Basında ve değişik ortamlarda, taşocağı yapılacak 13 hektarlık alanda 5 bin ağaç kesileceği iddialarına da cevap veren Vali Aksoy, “Bölgede yapılan çalışmalar sonrası hazırlanan teknik rapor doğrultusunda en uygun malzemenin bulunduğu bölgede iddia edildiği gibi 5 bin ağaç kesilmeyecek. Çam gibi ağaçların bulunmadığı çoğu meşe olan 2 bin 159 ağaç kesilecek.  Taşocağının kapatılmasının ardından bölge ağaçlandırılacak” dedi.

Vali Aksoy'dan Taşocağı Hakkında Açıklama
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor