Advert

Kandıra'da taş ocağı çalışmaları başlıyor

Kocaeli'nin Kandıra ilçesine kurulacak taş ocağı için 5 bin ağacın işaretlendiği ve hepsinin kesileceği ortaya çıktı

Kandıra'da taş ocağı çalışmaları başlıyor
Kandıra'da taş ocağı çalışmaları başlıyor Admin

Kandıra'da taş ocağı çalışmaları başlıyor Kocaeli'nin Kandıra ilçesine kurulacak taş ocağı için 5 bin ağacın işaretlendiği ve hepsinin kesileceği ortaya çıktı.

İstanbul'a sadece 2 saat uzaklıkta olan Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde, 5 bin ağaç yok olmak üzere... Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şube eski Başkanı Sait Ağdacı, Kandıra ilçesi Babaköy’de yaklaşık 13 hektarlık alanda taş ocağı açılacağını söyledi.

13 HEKTARLIK ALAN

Ağaçların numaralandırıldığını ifade eden Ağdacı, "Taş ocağı açılıp taş çıkarılacak bu 13 hektarlık alanda. O bölgede bazı ağaçlar numaralandırıldı ve o ağaçlar da netice itibarıyla kesilecek.

AĞAÇ KIYIMI

Yaklaşık 5 bin ağaç kesilecek, yani yine bir ağaç kıyımı olacak orada."diye konuştu. "TAŞ OCAĞI AÇILACAK BAŞKA ALAN YOK MU"" Ağdacı, taş ocağının başka alana açılması gerektiğini ifade ederek, “13 hektardan bahsediyoruz. Taş ocağı açılacak başka alan yok mu, başka bir saha yok mu? Neden oradaki ağaçlar kesiliyor? O bölgede söylenen miktarda ağaç kesildiği takdirde yine bir ekosistemin yok oluşundan söz edeceğiz." diye konuştu.

Ensonhaber.com

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor