Kandıra'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
Advert

Kandıra'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü Kandıra’da coşkuyla kutlandı.

Kandıra'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
Haberin galerisi için tıklayın!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl  dönümü Kandıra’da coşkuyla kutlandı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı için ilk adımı attığı 19 Mayıs’ın 100. yıl dönümü Kandıra’da coşkulu bir törenle kutlandı.

Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel Kapalı Spor Salonunda yapılan programa Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan'ın yanı sıra, İlçe Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Garnizon Komutanı P. Yrb. Ali Akyaka, İlçe Cumhuriyet Başsavcı vekili Nuri Göncü, ilçe protokolü  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan program, öğrenciler şiirlerini okuması ve halk oyunlarının sergilenmesiyle devam etti. Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu'nun step gösterisini ilgiyle izleyen vatandaşlar, programa yoğun katılım sağladı. Step gösterilerinin  ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kick boks, güreş ve jimnastik gösterileri, Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin folklor gösterisi ve Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı öğretmenlerden oluşan folklör ekibinin gösterisi büyük beğeni topladı.

Kandıra Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü  Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama törenine katılan Başkan Adnan Turan; "Ülkemizi daha aydınlık yarınlara, 2023, 2071 hedeflerimize ve daha büyük hedeflere doğru emin adımlarla taşıyacak olan yine gençler olacaktır. Gazi Mustafa Kemal, bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyeti gençlerimize emanet etmiştir. Biz de gençlerimizi geleceğimiz olarak görüyor, Cumhuriyetimizin, hedeflediğimiz ve uğruna çalıştığımız Büyük Türkiye'nin teminatı olarak kabul ediyoruz. Gençlerimize çok güveniyoruz. Bu toprakları vatan kılan ecdadımızın mirasına sahip çıkacaklarına, gerektiğinde, ecdadımızın üstlendikleri tarihi rolü üstleneceklerine yürekten inanıyoruz, ve bu yolda ülkemizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz." dedi.

Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.” diyen Başkan Adnan Turan, ardından Gençlik Haftasında düzenlenen şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek onları tebrik etti.

Kandıra'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandıra Ziraat Odasından Eğitim Semineri
Kandıra Ziraat Odasından Eğitim Semineri
Kandıra’da Şiir Akşamları Devam Ediyor
Kandıra’da Şiir Akşamları Devam Ediyor
pendik escort