Advert

KANDIRA’DA AÇIK HAVA SİNEMASINA YOĞUN İLGİ

Geçmişi hasret ve tebessümle yad eden büyüklerimiz için bir nostalji; gençler ve çocuklarımız içinse açık havada film izleme keyfini yaşatmak adına, Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu tarafından "Açık Hava Sineması" düzenlendi.

KANDIRA’DA AÇIK HAVA SİNEMASINA YOĞUN İLGİ
KANDIRA’DA AÇIK HAVA SİNEMASINA YOĞUN İLGİ Admin

Geçmişi hasret ve tebessümle yad eden büyüklerimiz için bir nostalji; gençler ve çocuklarımız içinse açık havada film izleme keyfini yaşatmak adına, Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu tarafından "Açık Hava Sineması" düzenlendi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen gösterimde "Selvi Boylum Al Yazmalım" izleyicilerle buluştu.

Kandıra Namazgah Mesire Alanında Kandıralılar ile buluşan Nostaljik açık hava sinemasında Yeşilçam'ın unutulmaz filmleri arasında yer alan ve 1977 yılında gösterime giren, başrollerini Kadir İnanır ile Türkan Şoray'ın oynadığı 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filmi izleyici ile buluştu.

Vatandaşlar açık hava sinemasına yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, Kandıra Belediyesi tarafından kendileri için hazırlanan alanı doldururken, ilçe halkı bir arada film izlemenin keyfini çıkardı. Açık Hava Sinema Gecesine katılanlara patlamış mısır, çay ve su ikramı yapıldı. Aralarında ilk kez açık hava sineması izleyenlerin de bulunduğu Namazgah Mesire Alanında duygulu anlar yaşayan vatandaşlar, bu imkanı kendilerine sağlayan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’a teşekkür ettiler. 

Sinema, bir eğlence aracı olmanın ötesinde sanat eseri olduğunun vurgusunu yapan Belediye Başkanı Adnan Turan, "İnsanların geçmişe olan özlemlerini bugün net bir şekilde görüyoruz. Bizim çocukluğumuzda, gençliğimizde haftada bir, bazen 15 günde bir olan Yeşilçam sinema filmlerini bugün burada Kandıra halkıyla buluşturuyoruz. Biz çocukluk dönemlerinde o cumartesi akşamlarını büyük bir özlemle beklerdik. Belki o günün anılarını canlandırmak adına bugün bizim için özel anlam ifade ediyor. Buradaki izleyicilerimiz içinde aynı şeyi ifade ediyor. Şimdi geçmişin o güzel günlerini yeniden yaşayalım istiyoruz. Çocuklarımıza o günlerin güzelliğini gösterelim. Birlikte keyifli bir akşam yaşayalım istiyoruz. " diyen Başkan Adnan Turan; Yazlık Sinema Günleri’nin sosyal belediyeciliğin bir uygulaması olduğunu ve insanların kültürel gelişimine de katkıda bulunduğunu aynı zamanda böyle keyifli kültürel faaliyetlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Etkinlik sonunda Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okul Müdür yardımcısı Öğr. Gör. Emine Demircili ve öğrenciler tarafından Başkan Adnan Turan’a projeye desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Vatandaşlar ise açık hava sinemasından memnun olduklarını dile getirerek geçmişteki anılarının tazelendiğini söyledi.

KANDIRA’DA AÇIK HAVA SİNEMASINA YOĞUN İLGİ
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli’nin plajlarında 6 Mavi Bayrak bu yıl da dalgalanacak
Kocaeli’nin plajlarında 6 Mavi Bayrak bu yıl da dalgalanacak
Sivrisineksiz bir yaz için mücadele sürüyor
Sivrisineksiz bir yaz için mücadele sürüyor