Advert

Kandıra’da Kanserde Tanı ve Tedavi Yöntemleri Anlatıldı

Kandıra Belediyesi ve Kandıra İlçe Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde, ‘Bir Bilene Danışalım’ konulu programda Kanserde Erken Tanı ve Tedavi Yöntemleri anlatıldı

Kandıra’da Kanserde Tanı ve Tedavi Yöntemleri Anlatıldı
Kandıra’da Kanserde Tanı ve Tedavi Yöntemleri Anlatıldı Admin

Kandıra Belediyesi ve Kandıra İlçe Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde, ‘Bir Bilene Danışalım’ konulu program kapsamında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan’ın ‘Kanserde Erken Tanı ve Tedavi Yöntemleri’ adlı sunumu, İlçe Kaymakamı Mehmet Ünal, Belediye Başkanı Adnan Turan, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk Demirhan, Kandıra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Uysal, Kandıra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Damla Tosun, İlçe Sağlık Müdürleri, Sağlık personelleri, muhtarlar ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Başkan Turan: “Halkımıza yönelik, sağlık alanında uzman kişilerle birlikte yaptığımız programlar devam edecek”

Kandıra’da sosyal , kültürel ve sağlık alanında her türlü faaliyeti uzman kişilerle birlikte halkımıza ulaştırmak için tüm imkanlarımızı kullanacağız diyerek sözlerine başlayan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, ‘’İlçemizde yaptığımız hizmetleri diğer ilçelerle yarışacak hale getirmek en büyük amaçlarımızdan biridir. Halkımızın sağlığı bizim için önemli. Gerek İl Sağlık Müdürlüğü, gerekse İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte vatandaşlarımızı bilinçlendirmek adına çalışmalarımıza hız vereceğiz.’’ dedi.

Kanserde tanı, tedavi yaklaşımları konulu konferansta kanser oluşum süreci ve çeşitleri anlatıldı. Kanseri herhangi bir vücut organına ait hücrelerin kontrolsüz biçimde çoğalması ve oluşturduğu modüler yapının çeşitli sebeplerle hayatı tehdit eder bir durum alması olarak tanımlayan Prof. Dr. Zafer Utkan, konferansta erken teşhisin önemini vurguladı.

İlçemiz, yeşiliyle deniziyle bir inci diyen Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, en önemli unsurun sağlık olduğunu ve Belediye olarak bu konuda halkımızı bilinçlendiren programların artarak süreceğini belirtti.

Kandıra’da Kanserde Tanı Ve Tedavi Yöntemleri Anlatıldı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor