Advert

Kandıra’da Ragbi Turnuvası Çoşkulu Geçti

Birçok spor organizasyonunda ev sahipliği ve destek veren Kandıra Belediyesi, bu kez Kandıra’da bir ilki yaşattı

Kandıra’da Ragbi Turnuvası Çoşkulu Geçti
Kandıra’da Ragbi Turnuvası Çoşkulu Geçti Admin

Birçok spor organizasyonunda ev sahipliği ve destek veren Kandıra Belediyesi, bu kez Kandıra’da bir ilki yaşattı.

Türkiye Şampiyonu olarak ilçemizi gururlandıran Kandıra Anadolu Lisesi Spor Kulübü ve Kandıra Belediyesinin destekleriyle, ‘Kandıra Ragbi Turnuvası’ yapıldı.

Ragbi sporcusu aynı zamanda genç hakem olan, Özge Kanbay anısına Kocaeli Kandıra ilçesinde ilk kez düzenlenen iller arası Ragbi Turnuvası heyecan dolu müsabakalara ve renkli görüntülere sahne oldu.

Kandıra Belediyesinin destekleriyle, U18 Yedili Ragbi turnuvası Kandıra Mehmet Sarıca İlçe Stadında gerçekleşti. Turnuvaya, Türkiye genelinden 150 civarında sporcu katıldı.

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI BİRİNCİLİĞİ KİMSEYE BIRAKMADI.

Samsun-Çarşamba’da 2-3 Mart 2019 tarihlerinde, final maçında Konya Kartallar Spor kulübünü 15-0 farkla mağlup ederek Türkiye’de ilk defa düzenlenen U18 Kadınlar Ragbi şampiyonasında Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Kulübü Türkiye şampiyonu olmuştu.

Kandıra Mehmet Sarıca İlçe Stadında gerçekleşen 7 takımın yer aldığı turnuvada Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Kulübü Kadınlar takımı, birinciliği kimseye kaptırmadılar.

KANDIRA’YI SPOR KENTİ YAPACAĞIZ

Centilmenlik ortamında bir turnuvayı daha tamamladıklarını ifade eden Başkan Turan, ‘’Sporun tabana yayılması, spor alt yapısının güçlendirilmesi ve Kandıra’mızın spor kenti olması adına hayata geçirilen hizmet ve çalışmaların devam edeceğini, sporculara göstermiş oldukları birliktelikten dolayı, turnuva komitesini ve katılım sağlayan bütün takımları da başarılarından dolayı tebrik ettiğini belirterek, Kandıra’yı Spor Kenti Yapacağız.’’ dedi.

Renkli görüntülere sahne olan program sonunda Kandıra Belediyesi tarafından sporculara Kandıra’nın kültürel yapısı, sahilleri ve doğa güzellikleri gezdirilerek, tanıtımı sağlandı.

Kandıra’da Ragbi Turnuvası Çoşkulu Geçti
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor