Advert

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan Oldu

Kandıra’nın yeni belediye başkanı kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı adayı Adnan Turan oldu.

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan Oldu
Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan Oldu Admin

Kandıra’da belediye başkanlığını Cumhur İttifakının Kandıra Belediye Başkan  Adayı Adnan Turan kazandı.  İlçe seçim kurulundan alınan rakamlara göre oyların 18.573’ ünü alan Turan Kandıra Belediye Başkanı oldu. Millet ittifakının iyi Parti Kandıra Belediye Başkan adayı Ercüment Şahin ise 12.255 oy aldı, BTp 114, DP 290, DSP 180 oyla birlikte Kandıra genelinde geçerli olan oy sayısı 32 bin altmış beş oldu.

 

Başkan seçilen Adnan Turan, yaptığı açıklama da sonuçtan duyduğu memnuniyeti ve mutluluğu ifade ederken, ‘’ Tüm vatandaşlarımızdan ve bizim için gecesini gündüzüne katarak çıktığımız bu kutlu yolda bizleri yalnız bırakmayan cumhur ittifakının tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Tüm Kandıra’nın belediye başkanı olarak bu saatten sonra gönül belediyeciliği anlamında tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz. Kandıra’yı birlikte geleceğe taşıyacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun. ‘’ dedi. 

ADNAN TURAN KİMDİR?

Kandıra'nın Kaymaz Köyü'nden olan Adnan Turan, 1973 Kandıra doğumlu. İlkokulu Tavşantepe İbrahim Süreyya Yiğit İlkokulu'nda, ortaokulu Namık Kemal Ortaokulu'nda, liseyi Kocaeli endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı. 1994 yılında ticarete atıldı. Askerlikten sonra iş yerini Turanay Turizm Seyahat Acentesine çevirdi. 2002-2009 yılları arasında Kocaeli Kandıralılar Derneği'nde yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2005 yılında AK Parti'de aktif siyasete atıldı. 2009-2012 arasında 2015-2018 yılları arasında 3 dönem AK Parti Kocaeli il yönetim kurulu üyeliği yaptı. Bu dönem içerisinde il SKM başkan yardımcılığı, insan haklarından sorumlu başkan yardımcılığı, ekonomik işlerden sorumlu başkan yardımcılığı, yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcılığı ve son olarak da teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Amatör spor kulüplerinde ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı. Ayrıca KOTO yönetim kurulu üyesi. Evli ve 4 çocuk babası.

 

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan Oldu
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor