Advert

Ziraat Odası Yeni Başkanı Erdal Çetin

Kandıra Ziraat Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda Erdal Çetin ve Recep Şenol’un listesi yarıştı.

Ziraat Odası Yeni Başkanı Erdal Çetin
Ziraat Odası Yeni Başkanı Erdal Çetin Admin

Kandıra Ziraat Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda Erdal Çetin ve Recep Şenol’un listesi yarıştı. Seçim sonucunda Erdal Çetin 6 oy farkla Kandıra Ziraat Odası’nın yeni başkanı seçildi.


Kandıra Ziraat Odası Başkanlığı’nın 22’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kongreye Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez, CHP İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu, MHP İlçe Başkanı Ahmet Uğur, İYİ Parti İlçe Başkanı Hilal Altınay, AK Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan, İYİ Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin, Kocaeli Damızlık Birliği Başkanı Cemil Gülfen, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Gödek, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Şenol, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda üretici katılım sağladı.

KEMALETTİN ER VEDA ETTİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede divan başkanlığını Ahmet Gödek, başkan vekilliğini Bekir Çanakçı, sekreterliği ise Ayhan Pekcan ve Raif Yıldız yürüttü. Programda ilk olarak mevcut başkan Kemaletin Er söz aldı. Yaklaşık 25 yıl boyunca oda başkanlığını yürüten, yaşı itibariyle kongrede yeniden aday olmayan Er, delegelerden ve üreticilerden helallik istedi.  Er yaptığı konuşmasında, “25 yıldır tüm seçimlerde şahsıma göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçte yaşım itibariyle oda başkanlığı yerine sizlere ağabeylik yapmam gerektiğini düşünüyorum. Kandıra çiftçisi vefakâr ve cefakârdır. Bugün bu toplantıda başkan seçilecek arkadaşlarımızın da çiftçilerimize gereken desteği vereceğine inanıyorum. Her ikisine de başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Ardından Türkiye Ziraat Odaları Başkanı adına Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı Kemalettin Er’e hizmetlerinden ötürü plaket takdim etti.

 

“YAPACAĞIMIZ ÇOK HİZMET VAR”

Yaklaşık 30 yıldır Kandıra Ziraat Odası’nda görev yapan, adaylığı için geçtiğimiz aylarda görevinden ayrılan Erdal Çetin, şöyle konuştu; “1988 yılında Kandıra Ziraat Odası’nda işçi olarak başladığım görevimi 2018 yılında genel sekreter olarak tamamladım. Oda personeli olarak ayrıldıktan sonra tek hedefim yapmak istediklerimi oda başkanı olarak icraata geçirmek. 3 yıl önce oda yöneticilerimizle birlikte odamıza toprak tahlil laboratuarını kazandırmaya çalıştık. Fakat bu çalışmamız esnasında odamızın hizmet binasının yeterli gelmediğini gördük ve Kandıra Belediyesi ile ortak hizmet binası protokolü yaptık. Önümüzdeki yıllarda hizmet binamıza kavuşacağız. Mısır kurutma ünitesi için de söz veriyorum. Gerekli çalışmaları yapıp bu projemizi hayata geçirmeye çalışacağım. Yapacağımız çok hizmet var. Kongremiz tüm çiftçilerimiz için hayırlı uğurlu olsun.”

ÇİFTÇİMİZE HİZMET EDEN KURUM

Kongrede aday olan Recep Şenol ise, “Biz çiftçiler olarak tabiat ve ekonomik şartlar altında gecemizi gündüzümüze katarak üretim yapıyoruz. Bu üretimi yaparken de bağımızdan, bahçemizden, ahırımızdan vazgeçmiyoruz. Üretmeye çalışırken de bizlere destek olması gereken bir kurumumuz var. Çiftçiler için çok önemli olan Ziraat Odası’nın bize hem danışmanlık hem de yön vermesi gerekir. Ama bazı çiftçilerimiz odamızı sadece aidat ödedikleri kurum olarak görüyor. Biz bu algıyı değiştirmek istiyoruz. Kandıra Ziraat Odası’nı çiftçimize hizmet eden kurum haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

YENİ BAŞKAN ERDAL ÇETİN

Gündem maddelerinin okunup onaylanmasının ardından kapalı oylamayla seçimlere geçildi. 92 delegenin oy kullandığı seçimlerde Recep Şenol’un listesi 43 oy, Erdal Çetin’in listesi ise 49 oy aldı. 6 oy farkla seçimleri kazanan Erdal Çetin, Kandıra Ziraat Odası’nın yeni başkanı oldu.

 

Erdal Çetin’in listesi şu isimlerden oluştu; Muzaffer Yıldız, Erol Şavk, Süleyman Usta, Nihat Demirtaş, Rıfat Yüksel, Erdem Bal, Fahrettin Uçar, Recep Alçın, İsmail Ökmen, Vedat Buran, Mahmut Bozkır, Erol Akbaba, Mehmet Şenol, Tahsin Kan, Çetin Türgan, Mustafa Kırtay, Şenol Maviş, Beyhan Şen, Dursun Kalay, Hidayet Akyıldız.

 

Haber: Kandıranınsesi.com

Ziraat Odası Yeni Başkanı Edal Çetin Muzaffer Yıldız Erol Şavk Süleyman Usta Nihat Demirtaş Rıfat Yüksel Erdem Bal Fahrettin Uçar Recep Alçın İsmail Ökmen Vedat Buran Mahmut Bozkır Erol Akbaba Mehmet Şenol Tahsin
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor