Advert

Ters Yöne Giren Sürücülerin Dikkatine

Kandıra merkezde bir çok yolda artı trafik tek yön oldu ve bir çoğumuz ya bilmiyor yada birşey olmaz mantığı ile ters yönde gitmeye devam ediyor.

Ters Yöne Giren Sürücülerin Dikkatine
Ters Yöne Giren Sürücülerin Dikkatine Admin

Kandıra merkezde bir çok yolda artıK trafik tek yön oldu ve bir çoğumuz ya bilmiyor yada birşey olmaz mantığı ile ters yönde gitmeye devam ediyor.

Kandıra merkezde bulunan mobese kameraları ise ters yönde giden araçları tek tek kaydediyor. Eğer yüklü miktarda trafik cezası ödemek istemiyorsanız trafik kurallarına ve işaretlerine uymanız gerekiyor. Ters yönde gitmenin cezası 1002 TL. 

26.10.2018 tarihinde, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun kapsamında, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na 46/2-h sayılı madde eklendi.

  • 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 46/2-h sayılı maddesine göre, aksine bir işaret bulunmadıkça tek yönlü karayollarında araçların ters istikamette sürülmesi durumuda sürücülere 1.002 TL idari para cezası verilir. Bu ihlal nedeni ile verilen cezanızın tutarını , 15 gün içinde, % 25 indirimle 751,50 TL olarak ödeyebilirsiniz.
Ters Yöne Giren Sürücülerin Dikkatine
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor