Advert

Zeynel Abidin Ekrem; 2. Dönemimde Gönül Muhtarlığı Yapacağım

Kefken mahalle muhtarı Zeynel Abidin Ekrem 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde tekrar Kefken Muhtarlığına talip.

Zeynel Abidin Ekrem; 2. Dönemimde Gönül Muhtarlığı Yapacağım
Zeynel Abidin Ekrem; 2. Dönemimde Gönül Muhtarlığı Yapacağım Admin

Kefken mahalle muhtarı Zeynel Abidin Ekrem 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde tekrar Kefken Muhtarlığına talip.

Kefken mahalle muhtarı Zeynel Abidin Ekrem'in girişimleri ile Kumcağız, Kovanağzı ve Kapri plajlarına sahip olan Kefken’e Büyükşehir Belediyesi tarafından son yıllarda adeta hizmet yağdı. Kefken ve civar sahiller doğalgaza kavuştu.

Kefken Mahalle Muhtarı Zeynel Abidin Ekrem, Kefken’e muhtarlığı döneminde yapılan hizmetleri ve yapılacak projeleri anlattı. 

Kefken’e Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlığı döneminde yapılan yatırımları tek tek sıralayan Ekrem, “Kefken limanında sahil düzenlenmesi yapıldı. Denizdeki kaya parçaları temizlenerek bu alana 2 bin 500 metreküp kum döküldü. Eski iskeleler yıkıldı. Yaklaşık 200 metre yürüyüş yolu yapıldı. Kızak dediğimiz bölgede bulunan pansiyonlar ve eski kulübeler yıkıldı. Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Müdürlüğü bu bölgeyi temizleyerek çimlendirdi. Peyzaj çalışmalarıyla güzel bir görünüme kavuştu. 1975’li yıllarda yapılan sağlık ocağı binası da yıkıldı ve etrafı temizlendi” dedi. 

Kefken Orman Kampı’nın baştan aşağıya yenilendiğini söyleyen Ekrem, konuşmasını sürdürerek, “Kefken Orman Kampı’nda sahil düzenlenmesi yapıldı. Vatandaşların sahil boyu üzerinde vakit geçirebilmeleri için 3,5 metre genişliğinde toplam 250 metre uzunluğunda yürüyüş yolu yapıldı. Alanda 12 adet soyunma kabini, duş, bay, bayan ve engelli tuvaletleri de inşa edildi. Sahilden Erim Tepesi’ne ulaşılması için de yakında güzel bir merdiven yapıldı" diye konuştu. 

Kefken’de bozuk olan yolların da onarıldığını kaydeden Ekrem, “Kefken de bozuk olan yolumuz neredeyse kalmadı. Pembe kayalar plajına giden yol asfaltla kaplandı. Yaylapınar’dan Gürgenpınar’a stabilize yol döküldü. Mithat Paşa Mahallesi’nde alt yapı çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz Büyükşehir Belediyesi tarafından parke çalışmaları yapıldı. O bölgedeki Okan Sokak’ta da Kandıra Belediyesi asfalt çalışmaları yaptı” diye konuştu. Ekrem, ayrıca mezarlıkların çevre düzenlenmesinin de yapıldığını kaydetti. 

Pazar yerinin cemiyetlerde kullanılabilmesi için üstünün kapatıldığını söyleyen Ekrem, “Şuan ki mevcut pazar yerimizin 1.200 metrekarelik alanının üzerini kapatıyorlar. Düğünümüzü, mevlidimizi, toplantılarımızı yağmurlu havalarda orada yapmayı düşünüyoruz” dedi.Yaylapınarı Mahallesi’nde alt yapı çalışmaları yapıldı.  Ayrıca il spor müdürlüğü tarafından 10 dönüm 600 metrekare alanlık bir yer tahsis edildiğini söyleyen Ekrem, “Buraya gençlerimiz için top sahası yapılacak” dedi. 

Kumcağız ile Kefken arasında köprü yapıldığını da söyleyen Ekrem, Kumcağız ile Kefken arasında bu köprü ile ulaşım sağlanabiliyor. Bu sayede hem ulaşım kısaldı hem de esnaflarımıza bir nebze de olsa katkı sağlandı” diye konuştu.  

Balıkçıların Kefken Limanı’nda balık satmaları için Büyükşehir Belediyesi’nden 6 adet tezgâh istediklerini söyleyen Ekrem, “Eğer gerçekleşirse Kefken’e turizmin gelmesi açısından önemli olacak. Sahilimize gelen turistler istediği balığı alıp gidecek” dedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Kefken’in eşsiz manzarası eşliğine balık lokantaları yapılacağını da müjdeleyen Ekrem, “Kefken Limanı’nın karşısında liman ve deniz manzarasına sahip olan alana balık lokantaları ve kafeler açılacak. 12 ay hizmet verecek olan bu restoranlar, vatandaşı zaten Kefken’e çekecek. Balık yemek isteyenler Kerpe gibi Kefken’i de tercih etmeye başlayacak” diye konuştu.

Kefkenimiz doğalgaza kavuştu bu sayede vatandaşlarımız artık çok rahat edecekler ekonomik ve kullanışlı doğalgaz ile Kefken'de yazlığı bulunan vatandaşlarımızartık Kefken'de sadece yazın değil kışında istedikleri zaman kalabilecekler. 

Kefken’in gelişmesi ve güzelleşmesi adına emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Ekrem, “Bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra Belediyesi’nden ne hizmet istediysem aldım. Beyoğlu Belediye Kampı amirlerimizinde muhtarlığımıza büyük desteği oluyor. Misafirlerimizi orada ağırlıyoruz. Kendilerine halkımız adına teşekkürlerimizi iletiyorum , muhtarlığım döneminde Kefkenimize ihtiyacı olan tüm yatırımlar geldi artık bundan sonra seçilirsem ikinci dönemimde Gönül Muhtarlığı yapacağım" ifadelerini kullandı. 

kefken zeynel abidin ekrem
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor