Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Kocaeli'nin Adayı Tahir Büyükakın

Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Haliç Kongre merkezinde 40 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Kocaeli'nin Adayı Tahir Büyükakın
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Kocaeli'nin Adayı Tahir Büyükakın Admin

Yaklaşık bir aydır siyasi kulislerde AK Parti’nin Büyükşehir adayı merakla bekleniyordu.Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ın adaylığı dün akşam itibariyle netleşti.

Bugün ise Haliç Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 40 ille birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayını da resmen kamuoyuna duyurdu.Haliç Kongre Merkezi’nde Tahir Büyükakın’ı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek, Sami Çakır, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz yalnız bırakmadı. 

TAHİR BÜYÜKAKIN KİMDİR?
AK Parti Kocaeli Büyükşehir adayı Tahir Büyükakın 1969 yılında Kocaeli’nin Derince ilçesinde dünyaya gelmiştir. Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi'ndeki eğitimin ardından, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölüm ´nden 1992 yılında mezun oldu. 

1993 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü´nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Tahir Büyükakın,Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sırasıyla 1995 ve 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi´nde tamamladı. 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doçent kadrosuna atandı. 
2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. ‘Makro iktisat’ bilim alanındaki çalışmaları iledoçent unvanını alan Büyükakın'ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da çalışmaları bulunuyor.
İyi derece de İngilizce bilen, Büyükakın evli ve 3 çocuk babasıdır.13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Bilecik Valisi olarak atandı

tahir büyükakın kocaeli büyükşehir
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor