Advert

Bulgurcu Kandıralılara seslendi

Konuyla ilgili gerçekleştirdiği basın açıklamasında bu kez yıllardır yaşanan ölümlere göz yuman yetkililere değil, Kandıralılara seslendi.

Bulgurcu Kandıralılara seslendi
Bulgurcu Kandıralılara seslendi Admin

Konuyla ilgili gerçekleştirdiği basın açıklamasında bu kez yıllardır yaşanan ölümlere göz yuman yetkililere değil, Kandıralılara seslendi.

Vatandaşların da isyanına sağduyulu yaklaşan Bulgurcu, “Artık yeter. Kandıralılar olarak hep birlikte ‘Trafikte ölmek kader değildir’ diye yüksek sesle haykırmalı, gerekli yaptırımlar için yerel yönetimleri baskı altına almalıyız” diyerek geçtiğimiz hafta yaşanan kazada Gökkaya ailesinden 5 kişinin hayatını kaybetmesinin de ilçeyi yasa boğduğunu belirtti.  “Kandıra-İzmit yolu kâbusa dönüştü” Volkan Bulgurcu yaptığı açıklamada, “Kandıra-İzmit yolu bizler kâbusa dönüştü. Gün geçmiyor ki ölümlü bir kaza haberi daha almayalım. Ölen ve yaralanan insanların acısı henüz yüreklerimizde ve hafızalarımızda tazeyken bir başkası acı haber alıyoruz. Kandıra ilçesi; doğuda Kefken sahili, batıda Şile yolu ve İzmit yolu akışı arasında kavşak noktasındadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında yolların kaldırabileceği trafik yükünden çok daha fazlasını taşımak durumda kalmaktadır. Kış aylarındaki kötü hava koşullarında keskin dönemeç ve yokuş inişleriyle sürücüler için büyük riskler taşımaktadır. 3 şeritli yolda geliş ve gidişin fiziksel olarak bölünmemesi ve bazen İzmit istikametine 2+1 bazen de tersi uygulama olması nedeniyle dikkatsiz sürücülerin hata yapmasına sebep olmakta ve kafa kafaya çarpışmalar, ölümlü kazalara yol açmaktadır. Yolun fiziki durumu ve yetkililerin gerekli önlemleri almaması burayı Ölüm yoluna çevirdi” ifadelerine yer verdi.  

‘Trafikte ölmek kader değildir’

Bulgurcu, “Yolun mevcuttaki hali yapım aşamasındayken, 50 yıl önceki güzergâh genel olarak korunmuş, eski teknoloji ile yeryüzünün şeklinden etkilenen inişler çıkışlar ve dönemeçler, bugünün hafif ama süratli araçlarının hata ve kaza yapmasına çok müsaittir. Günümüz yol mühendisliğinde ise viyadük ve tünel kullanımıyla yollar mümkün olduğunca düz yapılmakta, savrulmayı engellemek için virajları keskin olmamaktadır. Yokuş ve iniş açıları belli açılardan fazla olmamakta ve mutlaka emniyetli şekilde bölünmüş yollar olarak yapılmaktadır. 19 Kasım 2016 da İzmit-Kandıra Duble Yolu’nun temeli dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla atıldı. Bu açılışta Ahmet Arslan Kandıralılara bedeli 218 milyon TL olan bu yatırımın temel atma töreninde ne kadar başarılı olduklarını ve yabancıların kendilerini çok kıskandığını bir müsamere edasıyla anlatmıştı. Yabancılar ölümlü kazalarımızı mı kıskanıyor? Bununla övünürken de müteahhit firma temsilcisiyle yapılan sözde pazarlıkta İzmit-Kandıra çıkışındaki köprülü kavşağın 2018 Ağustos’ta biteceği, yolun ise 2018 kışına girmeden bitirileceğini taahhüt etti. Politika yapmayı vaat etmek ve kandırmak olarak gören, ‘Halk nasıl olsa unutur’ düşüncesi ile yalan üzerine kurulu siyaset yapanların ipliği pazara bir kere daha çıkmıştır. Artık yeter. Kandıralılar olarak hep birlikte ‘Trafikte ölmek kader değildir’ diye yüksek sesle haykırmalı, gerekli yaptırımlar için yerel yönetimleri baskı altına almalıyız. Mevcut yolda ikaz işaret ve kontroller olması gerektiği şekilde yapılmalıdır. Sarayın bir aylık masrafının sadece bir küsuratı olan 218 milyon TL bir an önce müteahhit sağlanarak verilmelidir. Kandıralıların daha fazla ölmesine  göz yumulmamalıdır” dedi.Kocaeli Koz

Bulgurcu Kandıralılara seslendi
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor