Advert

“Kandıra’da Aşure Bereketi”

Bereketin bol olduğu Muharrem ayı Kandıra’da anlamına uygun şekilde yaşanıyor. Kandıra Belediyesi tarafından Belediye önü ve Semt Pazar yerindeki vatandaşlara 2 bin kişilik aşure ikramında bulunuldu.

“Kandıra’da Aşure Bereketi”
“Kandıra’da Aşure Bereketi” Admin

“Kandıra’da Aşure Bereketi”

Bereketin  bol olduğu Muharrem ayı Kandıra’da anlamına uygun şekilde yaşanıyor. Kandıra Belediyesi tarafından Belediye önü ve Semt Pazar yerindeki vatandaşlara  2 bin kişilik aşure ikramında bulunuldu. Vatandaşlara aşure ikram eden Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, bereketin simgesi olan ve tarih boyunca geleneklerimizden gelen aşurenin önemine değindi.

Başkan Köken: “Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesidir.”

Paylaşmanın kudretini yaşadığımız Muharrem ayı vesilesiyle ilçe merkezinde vatandaşa aşure ikramında bulunan Kandıra Belediyesi ,Kandıra’nın birlik ve beraberliğini pekiştirerek vatandaşların bir araya gelmesini sağlıyor.

Bereket ve dayanışmanın hissedildiği aşure ikramı programında konuşan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurgulayarak, ‘aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir dedi.

 Hemşehrilerine aşure ikram eden Başkan Köken, her yıl yaptıkları aşure ikramında gördükleri ilgiden dolayı memnun olduklarını belirterek  tüm ayların muharrem ayı gibi mübarek ve bereketli geçmesini temenni etti.

 

“Kandıra’da Aşure Bereketi”
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor