Advert

Ayhan Yalçın İle Adaylığı Konusunda Söyleşi

AK Parti Kandıra Belediye Başkan aday adayı Ayhan Yalçın, yaklaşık bir yıl önce belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Ayhan Yalçın İle Adaylığı Konusunda Söyleşi
Ayhan Yalçın İle Adaylığı Konusunda Söyleşi Admin

AK Parti Kandıra Belediye Başkan aday adayı Ayhan Yalçın, yaklaşık bir yıl önce belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Ak parti Kandıra ilçe teşkilatı 65. genişletilmiş danışma meclisi toplantısı ardından birlikte çay içip sohbet ettiğimiz Ayhan Yalçın şu açıklamalarda bulundu; “Ben İstikbal ve Mondi firmalarının genel müdürüydüm. 32 yıldır İstanbul’daydım ve emekli oldum. Sık sık Kandıra’ya gidip geliyorum. Şu an biraz daha danışmanlık formatında çalışıyorum. İnegöl merkezli bir fabrikanın başındayım.

AYAĞA KALDIRIRIM

Siyasi irade bize yarın hazır ol dediğinde sahaya inmek üzere eğitimli olarak buradayım. Kandıra’ya faydası olacak birini arıyorlarsa; biz 30 yıllık profesyonel ve holdinglerde de elde etmiş olduğumuz deneyimler ile uluslararası bilgilerimizle burayı biz Bismillah diyerek kalkındırırız. Bu işe insanın isteği doğrultusunda özellikle köylerin. Böyle bir vazifede Ankara’da resimiz de el verirse başarılı olacağımıza kimsenin şüphesi yok. Olmasın da bu arada.

ANKARA’YA DOSYA BIRAKTIM

Babam rahmetli Kandıra’da tanınmış bir okul müdürüydü. Ben hep insanlarla iç içeyim. Ancak hava cıvayı sevmem. Çingenle çingen, çobanla çoban olan halkın içinde olan sürekli esnaa insanlarla bir araya gelen bir insanımdır. Hatta diyorum ki birinci maddem; benim makamımda randevu sistemi yoktur. İnsanlar çat kapı belediyeye gelebilecek ve gelebilmeli. Bununla alakalı Ankara’ya 50 sayfalık bir dosya bıraktım Nisan ayında. Bakalım nasip inşallah. Siyasi irade nasıl bir ivme gösterecek bize. Kazanan Kandıra olsun.

BEN DEĞİL BİZ

Allah’a hamdolsun kişiliği bozulmamış hayatta hava atmayla ve makamla işi olmayan biriyim. Makam yalnızca Allah’ındır. Gerçek anlamda Kandıra’yı kalkındıracak birini arıyorlarsa Ayhan Yalçın Kandıra’yı kalkındırabilecek bir güçtür. Bu gücü var Ayhan Yalçın’ın. Bizde söz senettir, yaydan çıkan ok gibidir. Biz Kandıra’ya hizmet katmak amacı ile insanlara ben değil biz mantığı ile Kandıra’yı kalkındırabiliriz. Çok iddialıyım bu konuda. 

ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜM

Aslında benim milletvekili adayı olmaya niyetim var idi. Dostlarım Ankara’da milletvekilliği, başbakan yardımcılığı, bakanlık görevlerinde bulunuyorlar. ‘Sizden faydalanmak istiyoruz’ diyorlardı. En son Ankara’ya bir dostumun yanında gitmiştim. Reis yanımıza gelmişti. Yüzündeki o yorgunluğu görünce ve ‘3 saat uyuyoruz Ayhan Bey’ dediğinde ben dedim artık yatma şansım yok. Emekli olup yazlığımda balık tutmaya niyetim vardı. Ancak vazgeçtim. Dincim gencim yorulmak gibi bir şansım yok.

ÖRNEKLE AÇIKLADI

Ben bir yıl önce adaylığımı açıkladım. AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, adaylığını açıklayan 1-0 geridedir şeklinde bir açıklama yapmış. Ben de şunu yazdım kamuoyuna. Sayın Tayyip Erdoğan’ı 25 yıldır İstanbul’dan beri tanırım. Tayyip Bey’i hapishaneye yatırdılar. 1-0 yenik başlamıştı. Ama şuanda Türkiye’nin kaderini değiştiren adam.

ÇOK PROJEM VAR

Sadece ve sadece Kandıra’ya hizmet etmek istiyoruz. Kandıra’da bir kısırlık var. Bunu düzeltmek istiyoruz. Büyüyen cebimiz değil büyüyen Kandıra olsun istiyoruz. Kandıra’yı kaybettiği eski ve bütün değerlerine tekrar kavuşturmak istiyoruz. Öncelikle üretim. Kaybedilen markalarımızı canlandırmak istiyoruz. Turizme de çok ağırlık vereceğimiz. Çok fazla Kandıra’yla ilgili projemiz var. Allah nasip ederse Kandıra’yı kalkındıracağız.”

AYHAN YALÇIN KİMDİR ? 

19.02.1969 Tarihin de Kandıra da doğdu. İlk öğrenimini kandıra da tamamladı. Orta okul ve liseyi ertuğrul gazi lisesi fen bölümünden mezun oldu. Eskişehir Anadolu üniversitesinde işletme fakültesinden mezun oldu. Ardından bir süre Kandıra'da öğretmenlik yaptı. Askerliğini NATO Bünyesin de buluncan U.S.C.G. Amerikan Sahil Güvenlik Kampın da Türkiye'yi temsilen görev yaptı. Daha sonra Uluslar arası firmalar da üstüdüzey yöneticilik yaptı. Ayhan YALÇIN evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derece de ingilizce bilmektedir

Ayhan Yalçın Kandıra belediye başkan aday adayı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor