Advert

Belediye Meclisinde Tek Gündem Maddesi Görüşüldü

Kandıra Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı oturumu Ünal Köken başkanlığında yapıldı

Belediye Meclisinde Tek Gündem Maddesi Görüşüldü
Belediye Meclisinde Tek Gündem Maddesi Görüşüldü Admin

Kandıra Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı oturumu Ünal Köken başkanlığında yapıldı.

Tek gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı meclis toplantısında Cebeci uygulama imar planı itirazlarının değerlendirilmesi görüşülerek oy birliğiyle İmar Komisyonu’na havale edildi.

TEKER TEKER

Mecliste gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Köken, imar barışıyla ilgili son günün 31 Ekim olduğunu hatırlatarak vatandaşı uyardı. Köken, “Mevzuat açık ve net. Kimse farklı düşüncelere kapılıp, ‘acaba imar barışından yararlanır mıyım, kaçak yapsam alabilir miyim?’ gibi girişimlerde bulunmasın. İmar ve Şehircilik Bakanlığı bu yapılarla ilgili belgeyi veriyor, parayı alıyor ancak mevzuat dışında hareket edilmemesi hususunda uyarıyor. Biz belediye olarak Büyükşehir Belediyesi ile bir ekip kurup 2018 yılında yapılan tüm kaçak inşaatları teker teker yıkacağız. Yeni bir kaçak yapıya müsaade etmeyeceğiz, kesinlikle bir af yok” dedi.

SIRA KENT MEYDANINDA

Öte yandan Kandıra’da devam eden proje ve yatırımlarla ilgili bilgi veren Köken, “Yüzme havuzu inşaatımız hızla yükseliyor, müteahhidimizden yana problem yok. Belediye hizmet binamızın da alt yapı çalışmaları başladı. İnşallah kısa sürede temelimizi atacağız. Asıl önemli konumuz ise kent meydanı projemiz. İlgili firmamız projeyi tamamladı. Şuanda üzerinde çalışıyoruz. Yıkıp değiştirmek yerine mevcut halimizdeki sıkıntılarımızı gidererek bu projeyi yapmak bizim için önemli. Buradaki esnaarımız sıkıntıya girmeden bu konuyu bertaraf etmemiz lazım. Bu çalışmalarımız tamamlandığında projemizi hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri teker teker yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bunlarda muvaffak olacağımıza inanıyorum” dedi. 

Belediye Meclisinde Tek Gündem Maddesi Görüşüldü
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor