Advert

Ak Partili Vekillerden Kandıra'ya Teşekkür Ziyareti

Başbakan yardımcısı Fikri Işık ve Ak Parti Milletvekilleri Kandıra’ya teşekkür ziyaretinde bulundu

Ak Partili Vekillerden Kandıra'ya Teşekkür Ziyareti
Ak Partili Vekillerden Kandıra'ya Teşekkür Ziyareti Admin

Başbakan yardımcısı Fikri Işık ve Ak Parti Milletvekilleri Kandıra’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

24 Haziran seçimleri sonrası Kandıra’ya teşekkür ziyaretinde bulunan başbakan yardımcısı Fikri Işık ve Ak Parti Kocaeli milletvekilleri Kandıra ilçe teşkilatında partililer ile buluştu.

AK Parti Kocaeli Milletvekilleri, mazbatalarını alır almaz ilçe teşkilatlarına teşekkür ziyaretine başladı. Bu kapsamda Kandıra teşkilatını ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek, Mehmet Akif Yılmaz ve Sami Çakır’a AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy da eşlik etti. Cemil Yaman cenaze dolayısıyla ziyarette bulunamazken, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ilçe yönetimi, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili ziyarette hazır bulundu.

İlçe teşkilat binasında partililere teşekkür konuşması yapan Başbakan yardımcısı Fikri Işık ; öncelikle 24 Haziran seçimlerinin Kandıra’mız ve tüm ülkemiz için hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. Biz teşekkür ziyaretleri yaparken birileri ne yapıyor suç sendeydi, kabahat sendeydi,sen şöyle yaptın,ben böyle yaptım birbirlerine girdiler. Sayın Muharrem İnce ile sayın Kılıçtaroğlu’nun kavgasını görüyorsunuz.  Artık bunlarda da klasik oldu her seçimden önce öyle bir beklentiye sokuyorlar ki parti tabanlarını , tabanları zannediyorki tamam bu seçimde Tayyip Erdoğan gidecek, niye Halkın arasına girmiyorlar, Kandıra’ya gelseler Tayyip Erdoğan’ı halkın ne kadar çok sevdiğini net görürler ama Kandıra’ya gelmeden Kandıralının oyunu istiyorlar verir mi Kandıralı oyunu vermez öyle uzaktan el sallarsan oda sana uzaktan bay bay yapar. Seçim akşamı sandıklar bir açılıyor onlar için seçim akşamı demek kabus demek, her açılan sandıkta kabusu yaşıyorlar, niye sen çalış gel Kandıralının ayağına Kandıra’lı ne istiyor ne bekliyor senden talebi ne şikayeti ne bunu dinle buna yönelik çalışmanı yap ben yarın iktidara gelirsem Kandıra şunu kazanacak diye Kandıralıya umut ver ondan sonra oyunu iste onu yapmadan siz bana oyunuzu verin niye Tayyip Erdoğan kötü, Tayyip Erdoğan’ı millet seviyor. Öyle uzaktan el sallamayla oy alınsaydı şimdiye kadar iktidarlar gelir giderdi.

KÜÇÜMSENMEYECEK BİR BAŞARI

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise, seçim sürecindeki başarılı çalışmaları nedeniyle ilçe teşkilatına teşekkür ederek konuşmasına başladı. Işık, “Kandıra Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 63 oy oranında cumhurbaşkanımıza çok önemli bir destek verdiniz. Milletvekili seçimlerinde yüzde 51 oy alındı. Tabii bu rakam bizlere az geliyor ama yüzde 51 demokrasilerde büyük bir oydur. Biz daha yüksek oyları alıştığımız için tabii ki daha yüksek oy bekledik fakat elde edilen başarı hiçbir zaman küçümsenmeyecek, azımsanmayacak bir başarıdır. Kandıra'nın siyasetini çok iyi bilenler aslında %51'lik bir oy oranının Kandıra'da ne kadar önemli ve değerli olduğunu çok iyi bilir” dedi.

KANDIRA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMALIDIR

 “Kandıra bizim için sadece Kandıra'dan ibaret değil. Bizim için Kandıra demek Kocaeli demektir” diyen Işık, “Kandırasız bir Kocaeli düşünülemez. Onun için Ak Parti’nin kurulduğu günden itibaren en yoğun mesai harcadığımız ilçelerimizin başında Kandıra geliyor. Partimizle Kandıra arasında çok güçlü bir bağ oluştu. Her fırsatta Kandıra'nın sorunlarına çözüm üretiminin gayretinde olduk. Kandıra'da bizi yüzde 32'lik oy oranından yüzde 63'lere taşıdı. O yüzden Kandıra'nın partimize olan teveccühü Türkiye'ye örnek olmalıdır. Bu sebeple Kandıra halkına gönülden teşekkür ediyoruz. Tabii bu teşekkür Kocaeli'de yaşayan Kandıralılarımız için de geçerli. Yeşilova'da, Tavşantepe'de, Yenişehir'de, Gebze'de, İzmit'in her mahallesinde yaşayan Kandıralılar bize çok güçlü destek veriyorlar. Bizler de bu desteğin hakkını vermenin gayreti içerisinde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

KANDIRA, KOCAELİ’NİN KURUCU İDARESİDİR

Sözlerini sürdüren Işık, “Ben her zaman Kandıra Kocaeli’nin kurucu idaresidir, Kandıra’da iktidar olamayan Kocaeli’de de Türkiye’de de iktidar olamaz diyorum. O yüzden Kandıralıların gönlüne giremeyen iktidar hayali kurmasın. Biz Kandıra’nın her meselesini birlikte çözüme ulaştırma gayreti içerisindeyiz. İnşallah bu çalışmalarımızı da sürdüreceğiz. Şuanda Kandıra’nın 7 tane milletvekili var. Ben Kandıralıyım. Diğer 6 arkadaşımız da Kandıralı. Hepimiz emrinizdeyiz” dedi.

AHMETHACILAR VE SARNIÇLAR BİRİNCİ

Programda konuşan AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, “96 mahallemizin 74'ü ilçe ortalamasının üzerinde, 80 tanesi il ortalamasının üzerinde, 84 tanesi ise Türkiye ortalamasının üzerinde Cumhurbaşkanımıza destek verdiler. Ahmethacılar Mahallesi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 92.33 puanla Kandıra'nın birincisi olurken, milletvekili seçimlerinde ise Sarnıçlar Mahallemiz 82.7 puanla Kandıra birincisi oldu. Mahallelerimizi tebrik ediyoruz. Milletvekili seçimlerinde yüzde 51’lik ortalamamız var. Bu beklediğimiz bir oran değildi. Kocaeli birincisi olmak için çok uğraştık ama üçüncü olduk. 96 mahallemizin 93’ünden birinci parti olarak çıktık” dedi.

Ak Partili Vekillerden Kandıra'ya Teşekkür Ziyareti
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ak Partide Kongre Heyecanı
Ön muhasebe elemanı aranıyor
Ön muhasebe elemanı aranıyor